Lgee

Kolik je v lese mravenců?

Nejlepší odpověď
Mravenec

Nikdo nechodí po lesech a nepočítá je. Mravenci hlavně nežijí jen v lese, ale na zahradách, ve dřevě, ale i doma, ve skříni,…

Další odpovědi
Rocker

Mnoho.
Je rozdíl mezi hájem někde za Lhotou a třeba Sibiří.Není les jako les.

marci1

Přesně 508 457 975 4­51 007! Promiň, Silvestr k této odpovědi ponouká. 😄

Drap

neúrekom

zjentek

Tak tohle ti vysvětlím. Na každýho čloběka prý připadá 2 miliony brablenců. No a když máš v lese v jednu chvíli třeba 13 lidí… HÁDAJ! (?) (; D; D;

(Elkon svou moudrostí dokáže inspirovat k těm „nej nej nej“ otázkám tady na webu, že?) (;

karminovymuz

Nelze odpovědět. Nevíme velikost, umístění ani skladbu lesa. Podle nějaké vědecké studie, kterou jsem v minulosti četl by na planetě mělo být 20 biliard mravenců. Chytrý je to tvor. V mraveništi mají dokonce klimatizaci.

paul1

Záleží také od velikosti lesa. Fakt ale je, že ubývá hmyzu, prý už o 1/3, ale u mravenců to nějako neplatí, aspoň na naší zahradě ne.

Kelt

V každém lese je to jiné. Jinak hmotnost mravenců se rovná hmotnosti lidí.

Randomčlověk

Těch je tam hoooooodně… a možná ještě víc. Napadlo tě, že by se někomu chtělo je počítat? Ale můžeš to vyzkoušet :)

cappuccino

Marci, myslim, ze jsi se o dva sekla:)

jirka F

Mravenec to jsi mě udivil já myslel že žijí v lese když se tam nachází mraveniště???👁️🤔

Mravenec

Mraveniště se může nacházet kdekoliv, i v podzemí. Některé druhy mravenců naopak nesnáší sucho, a tak vyhledávají místa jako pod květináčem, pod kameny,…

Tady je základní přehled o mravencích v ČR.

https://www.ren­tokil.com/cz/mra­venci/druhy/