Rebeka S.

Kolik cca litrů 12% piva může člověk vypít, aniž by to pro něj bylo život ohrožující?

Odpovědi
Klobouk

12% pivo neexistuje

Alesh

Máš asi na mysli 12° (12stupňové), ne? Osobně si myslím, že pokud neberu v potaz jiné situace než případnou otravu alkoholem, tak pouze po pivu se do takového stavu dostat, je podle mě skoro nemožné. Jo, že se zebliješ apod. to jo, ale že by tě odvezli?! Jako asi to jde, ale to už fakt musíš být totálně nezkušený píč alkoholu a musíš je tam dát velmi rychle za sebou, protože jinak se dřív zebliješ jak alík.

quentos

Otázka nedává smysl, dokud nenapíšeš, za jaké časové období. Bude-li člověk pít od 18 do 108 let dvě dvanáctistupňová piva denně (což je pořád ještě zdravá dávka – za předpokladu, že už si nedá žádný jiný alkohol), lze s klidným srdcem odpovědět, že 32 850 litrů (ano, skutečně skoro třicet tři tisíc) piva má daleko k tomu, aby to bylo zdraví ohrožující (a navíc je to naopak zdraví prospěšné).

elkon

To záleží na stavbě těla a zvyku konzumace. Něco o stupních a procentech zde: https://www.al­koholium.cz/oz­nacovani-stupnovitosti-piva-pozor-uz-ne-ve-stupnich-ale-v-procentech/

hasnain

Smrtelná dávka etanolu se u dospělého pohybuje mezi 250 a 750 gramy. Velké 12 % pivo má 25 gramů etanolu, takže teoreticky 5 litrů pokud je vypiješ do 30 minut.

Drap

U každého to bude jiná hodnota.

da ny

Špatně položená otázka, k ničemu.
Zajímá Vás alkohol, nebo množství tekutin (vody nebo piva, to je fuk), které ještě nepoškodí ledviny.
Záleží na hmotnosti člověka, na fyzické zátěži, teplotě prostředí (pocení).
Pro mnoho lidí už 3.5– 4 l denně (bez extrémní zátěže např. u slévačů. horníků apod.), během dne je zbytečná zátěž ledvin. Nadměrný přísun tekutin.
Po vypití 1l piva, v krátkém čase (najednou) je dále pijící osoba jen průtokovým ohřívačem ;D
Pokud pivař vypije 8, 10, 12 piv během večera, jako „průtokáč“, pěkně prožene ledviny. Časem si je může zničit.

elkon

Klobouk – https://www.al­koholium.cz/oz­nacovani-stupnovitosti-piva-pozor-uz-ne-ve-stupnich-ale-v-procentech/