eoopy

Kocháte se také nádherně čistou oblohou plnou hvězd v době koronaviru?

Odpovědi
agentpv

Jistě kochám se a kochal jsem se i v době před koronavirem. Poslední úplněk bomba – hlavně ten jeho východ nad obzorem.

Edison

Samozřejmě. Dokonce jsem vyndal teleskop. Krásné noci, teplé, přitom čistá obloha… mno.. dnes už to tak moc není, lepší to bylo včera, nejlepčí předevčírem… Ale tak trochu dobré na pozorování Měsíce… Na hvězdy, kvůli měsíci nic moc. Na pozorování Měsíce ouplněk taky není úplně dobrý. Astronomové si prostě nevyberou. Když se podaří počasí, stabilní atmnosféra, tak je ouplněk… Sakra… 😁

Kepler

Co je to z blbost? Obloha je čistá jen díky současné tlakové výši bez mraků. Ve městě je stejně vidět hovno. Koronavir s tím nemá nic společného. Jestli chceš vidět oblohu plnou plnou hvězd, tak si vylez poněkud výše do hor.

zjentek

Se obávám, že to bude více počasím, než kovídkem.

A jak si mám vysvětlit, že momentálně TEĎ (dva dny po úplňku a při jasné obloze) tam nesvítí VŮBEC NIC, to fakt nevím. Taky kovídek? Severní Morava – jen tak pro pořádek.

Edison

Keplere, k tý čistotě… Po třiceti letech je vidět panorama Himálají na vzdálenost 200 km. Ono to asi opravdu vliv má.

Edison

Zjentku, zkus si zhasnout kolem sebe samotnýho, zvykni si na tmu a nakonec si vem třeba triedr… tak 8×50… no dobrá… 8×40…

zjentek

Mám jen 6×30, ale… Jsem si zvykl na tmu, jak's radil, vzal toho Wetzlara z války a ejhle – nakonec jsou tam mraky jako sfiňa! (;
(Kdo by to byl řekl, slunko celý den mlátilo jak sedlák cepem a vítr dole nebyl!)

Edison

Jj.. mrtaky dnes už jsou…

Edison

Keplere, navíc nemáš tak docela pravdu. Atmosféra je díky slabšímu průmyslu dost výrazně čistší. 🙂

Kepler

Prdlajs, emise se změnily jen nepatrně, hlavní průmysl jede dál na plné koule.

Edison

Saelitní snímky říkaj něco jiného: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=korona+zne%C4%8D­i%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD&i­e=utf-8&oe=utf-8&rls=%7Bmoz:­distributionID%7D:%7Bmo­z:locale%7D:%7Bmoz­:official%7D&tbm=is­ch#imgrc=w9j3E4bE­9_BE_M

Edison

Keplere, myslím, že ten vztah neuvádů kvůli počasí, ale spíše proto, že na to lidi maj tak nějak víc času, lepší náladu… zvednout hlavu a pohlédnout do hlubin vesmíru. Kdybych nebyl línej a měl hotovej kufr… naložil bych teleskop, sednul do auta a vyjel někam kousek za město… Třeba bych aspoň nějaký objekt oblohy viděl.

Edison

Agentpv: Joooo.. ty východy Měsíce byly fak úžasný. Jak měnil barvy, vylézal obrovský za dva kilometry vzdálenými domy a 800m vzdálenými stromy (jen jejich větývky)… Parááááda!!!