Kazatel

Když již v Rusku není ten zlý komunismus, komu o co tedy jde, když tady jako tam je i velké vlastnictví soukromé?

Kdo se tedy o co bojí a kdo o co bojuje? Co by nastalo pak, neprolili bychom-li krev za naše miliardáře a naduté nedotknutelné politiky?

Nejlepší odpověď
da ny

Zbytečná otázka ;D
Ametyst odpověděla už předem, v předchozí otázce:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-a-chapu-spravne-ze-dlouhodobym-cilem-prozapadni-politiky-je-se-s-ruskem-za-zadnych-okolnosti-nedomluvit
Rusko má vše, vodu, plyn, ropu, zlato, nerosty, půdu, moře, lázně (Soči), sníh i palmy, nedotčenou přírodu (tam by se jednou budovalo, zvelebovalo, pak třeba žilo…). A neposlouchá, nepapouškuje, nevyje s vlky, má svou hlavu, svou představu.

Další odpovědi
led

O čo išlo vo všetkých vojnách od „stvorenia Sveta“?
Všetko je o kapitále, vlastnictve hmotnom i nehmotnom. Mať viac a viac ako tí druhí. Človek je až kdesi na posledných priečkach. Nemusíte veriť v Platónovu myšlienku spravodlivej spoločnosti, ani Baconovi o usporiadaní sveta, ani v MarxEngelsov Kapitál, ale pre pochopenie deja je dobré poznať ich myšlienky. Už mladý Alexander Macedonský, Fridrich I. Barbarossa Červená brada, Thomas Cromwell, Napoleón, Hitler i Stalin razili myšlienku „ak nepoznáš svojho nepriateľa, nemôžeš proti nemu bojovať“.
Dnes vďaka médiám zastierajúcim skutočnosť a pravdu sa dozvedáme len to, čo mocní tohto sveta chcú, aby sme poznali. Preto v postavení „Neznalkov“ veríme tým, ktorých sme v naivnej viere v spravodlivosť, zvolili. Celé národy dostali obojky a ako naše psi veria nám, tak my (národy) veríme našim nami zvoleným predstaviteľom, že nás vedú po ceste lásky, priateľstva a pravdy, potierajú zlo a biedu, ktorou nám hrozia predstaviteľia ich, našich, odporcov.
Priznajte sa, kto z vás si otvoril diela popredných marxistov, kto pozná Mein Kampf, kto sa zamyslel nad skutočnými príčinami vojny v Kórei, Vietname, Iraku i Kuvajte, či na Ukrajine. O čo išlo v týchto vojnách? Kto získal na týchto vojnách bez ohľadu na to, kto bol víťaz? Drobní ľudia?
Načo mi sú plné skrine šiat, ktoré neznosím… načo mi je plná špajza potravín, ktoré nezjem, načo mi je auto, keď z domu nevychádzam…

Zamyslite sa a dostanete odpoveď na vašu otázku.

Pospíšil

Jde o to, že Rusko kvůli neschopnosti a zaostalosti současného režimu není schopno se rozvíjet jinak než extenzivně (expanzivně).

elkon

V Rusku, stejně jako i jinde žádný komunismus nikdy nebyl.

Ametyst

Ale byly tam komunistické strany, které tvrdě prosazovaly svou ideologii.

elkon

Ametyst – ano, ale v tom je dost rozdíl. Když ale někdo říká, že byl komunismus, tak vůbec neví o čem je řeč.

led

Cesta ku komunizmu = Ľudová demokracia → socializmus a… tu to skončilo a padlo do ranného kapitalizmu a kolotoč sa krúti a krúti