Kalim_YT

Kdybyste měli absolutní moc, co byste udělali?

Kdybyste měli absolutní moc udělat cokoli mávnutím ruky, co byste udělali? Nechte se unést fantazií…

Nejlepší odpověď
Ametyst

Rozpustila bych Evropskou unii, a všichni ti samozvaní byrokrati by se museli začít živit prací. Tím pádem bych zrušila všechny socialistické nápady z Bruselu, včetně zákonů a smluv, které jsme museli přijmout, a jsou v náš neprospěch: potom by se vláda našich věcí navrátila do ČR. Každy stát by konal sám za sebe, žádné přerozdělování ani dotace neschopným nebo největším.

Další odpovědi
Drap

Jako první v tomto státě bych asi vyměnil všechny mocné, včetně vlády a prezidenta, a potom bych teprve přemýšlel jak dál. Otázky typu coby – kdyby nemají smysl, tak se ptají děti předškolního věku.

Filip84

Nic. I když se, čas od času, najde spousta věcí, co mne dokážou hezky nasrat, tak přesto bych vůbec nic neměnil.

Ono je to, totiž, opravdu jak otázka dítěte ze školky, nic ve zlém! 👌😅

Vezmi příklad: máš stroj času, cestování časem je bezpečné a máš „čepičku neviditelnosti“, jo, ať to nekomplikujeme – úplná pohádka, fantasie na entou.

Doletíš do doby, kdy je Hitler fakan, co se namrdaný válí po vídeňských kořalnách. Počkáš si, až půjde takto namrdaný, jako carský officír, z kořalny, a v pravou chvíli do něj zboku strčíš, on spadne pod kola projíždějícího kočáru a je po budoucím Führerovi. Ty nejsi vidět, že jo, máš tu čepičku. A přeneseš se zpátky „domů“.

A očekáváš, že to tu bude lepší. A ono hovno, hovno, slavný soude: Führerem byl Reinhard Tristan Eugen Heydrich, protože mu to pálilo a nebyl to feťácký pacient s hlavou, jako Hitler, Velkoněmecká říše válku vyhrála. A tady je to samý „Helmut“, nikdo neví, co to být „Čech“, a na Sibiři jsou ohromné Lagery, o kterých nikdo raději nechce nic ani vědět (třeba, je to jenom jedna z možných).

A tak by šlo pokračovat: se Stalinem, Gottwaldem, takový „echt kovaný“ soudruh by – zase – mohl chtít odstranit Gorbačova, etc. etc. etc.

Já relativně vím, jak věci a svět fungují, a přesto vím úplný hovno na to, abych měl potřebu chtít do toho autokraticky zasahovat. Nebo jinak, právě proto, že docela vím, tak do toho nechci autokraticky zasahovat.

Themeansar

Globálně by zde pravda zvítězila nad lží

zjentek

No to nemusím ani nijak zvlášť fantazírovat. Já bych nechal vyhladit/vyhubit všechny hlupce a hamižné, což IMHO jsou synonyma. No, šššš, jen by zašuměli, jako mávnutím proutku, a byli by ti tam. Kde, to neřeším. Ale tady na Zemi už by nebyli. Prostě, kdybych měl absolutní moc, udělal bych jen to potřebné a ostatní bych nechal na krásných lidech. Nějak podobně, jako to zamýšlel víte kdo, v prvopočátcích. Když teď tak nad tím přemýšlím, myslím, že jiného druhu, než člověka, bych se ani netknul, neřešil. To by zůstalo, jak je. Děkuju.

(Drap by měnil. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ Tady na příkladu JASNĚ VIDÍŠ, že prostý člověk je prostě nepoučitelný!)

da ny

Zlikvidovala bych veškeré zbraně (vojenské) na celém světě a zákaz výroby, pod trestem smrti a zabavení majetku.
Ponechala bych pouze ty určené k lovu. Přemnožené kančí, vlci nebo rys nadělají spousty škod. 😉
Jing a jang. Dobro a zlo. Jedno bez druhého nemůže být. Nebyla by rovnováha na světě.
Zmizela by radost (bez smutku), zmizela by láska, štěstí i spokojenost. Člověk by si nevážil toho, že je zdravý (uzdravil se), bez nemoci.
Nechtěla bych mít absolutní moc.
Snížila bych v ČR počet „vyžírků“, tedy poslanců. Máme 76 okresů, za každý jeden. Odvolatelný, volený maximálně na 1 rok. Vyměnila bych premiéra, prezidenta, vládu (nahnala je do Vltavy, aby zklidnili hormony a vystřízlivěli).. Nahradila odborníky.
Lidstvo bych obdařila potřebnou dávkou „zdravého selského rozumu“.
Po čtyřicítce maximálně 6 h pracovní doba.
Už toho raději nechám ;-D
A návrh Ametyst bych uvedla v realitu.

OmylCZ

Vymazal bych ze světa veškeré utrpení,potrestal bych pár svých nejhorších nepřátel a zařídil bych abych mohl mít kteroukoliv slečnu

Kalim_YT

Toto byl experiment, tady přesně všichni vidíte, komu/čemu pokládají lidé za vinu to, jak se tady máme “blbě”. Dle někoho zbraně, dle někoho politici, a dle někoho je to zbytečná otázka. Zamyslete se nad tím co jsem touto zprávou chtěl říci, a co jste Vy mysleli, když jste psali odpověď, jaké pocity ve Vás probuzovala představa oné Absolutní moci? :)

Kalim_YT

Toto byl experiment, tady přesně všichni vidíte, komu/čemu pokládají lidé za vinu to, jak se tady máme “blbě”. Dle někoho zbraně, dle někoho politici, a dle někoho je to zbytečná otázka. Zamyslete se nad tím co jsem touto zprávou chtěl říci, a co jste Vy mysleli, když jste psali odpověď, jaké pocity ve Vás probuzovala představa oné Absolutní moci? :)

zjentek

Filip má ve vlastní výpovědi taky trhlinku- nepočítá s variací, kdy definitivně vybiješ všechny zmrudy, včetně Filipa.

Já relativně vím, jak zmrudi tohoto světa fungují, a přesto a právě proto vím, KDO PŘESNĚ by zůstal a taky vidím/znám budoucnost Země za podmínek přeživších a to ne, že se domnívám. Vím to, VÍM!!! 👈