zjentek

Kdo z vás si ještě umí jakkoli představit, že je v obchodě s holými ústy?

Pro mě scifi. Jako s holou hlavou, holými rameny, naboso, naostro či bez podprdy, to si ještě živě představím, i když zima byla krutá, ale s holými ústy, to už si představit nedokáži. );

Nejlepší odpověď
Ametyst

Já si to dokážu lehce představit, protože současná situace není normální, ale chorobná. A přitom normální je být zdravý a ne nemocný. Tak proto.

Další odpovědi
iceT

Já taky, protože po ulici do kousek vzdáleného obchodu hubu nezakrývám, to až před vstupem do obchodu.

Drap

Taková představa mě nedělá vůbec žádný problém.

Speed77

Já jo, protože na vesnicích se to místy nedodržuje a někteří prodavačí za plexisklem roušky taky nemají.

Justin1

Taky už mi holá ústa v obchodě, ve veřejné dopravě a při setkávání s lidmi připadají nepatřičně. Připadalo mi to tak už i během loňského léta, kdy jsem si jako jeden z mála lidí uvědomoval, že virus nezmizel, takže jsem se chránil pořád stejně jako před rozvolněním. Nepřipadá mi vhodné přispívat k šíření nemoci jenom proto, že je pohodlnější k šíření přispívat než mu bránit.

dubraro

Mně se naopak dělá zle už při představě, že musím jít do obchodu a ten nesmyslný hadr si nasadit. Astmatik s respirátorem je blbá kombinace.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Speed, místami??? A nejseš ty ten, co mi v jiný otázce radil h ch k r d t n? (; ((;

Speed77

To je přijatelná „chyba.“ Za 1. jsem ji napsal já a né někdo jiný, takže zde není o čem mluvit a cokoli zpochybňovat. Takže je to vlastně správně 😂 Za 2. je to otázka toho, co zní líp a „místami/místama” zní teda mnohem líp, než „místy.” A za 3. pády a nějaké lehce odlišné skloňování není tak trestuhodné jako znalost i/y, obzvlášť když to tzv. „špatné“ skloňování zní líp.
😂

zjentek

To bys byl jedinej, kterej dvojsmysl tykat/tikat nepochopil. Ale i tací se rodí. Většinou pak jazyk vyučují, když jiná uplatnění selžou.

Speed77

Špatné sklonění slova je chvályhodné, když zní dobře 😂 Ale za špatné i/y ve větě by mělo být dvacer ran holí.