Vercule

Kdo z vás máte dítě s poruchou pozornosti? Jak s ním, respektive s jeho handicapem, pracujete?

Odpovědi
mobericsson

Začni u sebe. Děti napodobují a zrcadlí své rodiče (jejich nedostatky, zlozvyky, ale i přednosti), ale tohle ti určitě žádný z odborníků v ordinaci neřekne. Jinak doporučuji pro dítě méně cukrů a více jódu.

Kelt

Je třeba zajít za odborníkem, který se na něho podívá a poradí, co dělat. A taky záleží na věku dítěte. Tady není asi vhodné místo k probírání

cappuccino

Kolik je diteti let?
Ma mobil, PC, TV?
Ma sourozence?
Chodi ven? Venuje se sportu?
Cte?
Venuji se mu rodice?

da ny

Dítěti s nějakou, případnou LMD, je třeba věnovat více času a péče (škola), s láskou a trpělivostí. To potřebují všechny děti. Osobní příklady táhnou.
Každý člověk má nějaké „možnosti a výbavu“, se kterou přijde na svět. Mnozí rodiče mu v „dobré víře“, zažitých/převzatých mantinelů, přistřihnou křídla. Malého človíčka zadusí, zničí (bohužel i láskou, přehnanými nároky, vlastními představami aj.).

JarkaHor

Můžu se zeptat jak jste situaci řešili? Je něco, co vám doktor doporučil nebo co jste dělaly proto, aby se stav dítěte zlepšil?

Gabullka

Nám se u syna osvědčil equazen Doporučila nám ho neuroložka, je výborný na poruchu pozornosti a na dyslexii- A hlavně je šetrný. A musím teda říct, pomáhá, změna poznat je.

Cizecek.M

Ahoj, měla bych dotaz. Jak jste k tomu doplňku equazen došla? Na doporučení doktorky? Já totiž tohle řeším a právě nevím, po čem sáhnout. Chci něco šetrného.

JarkaHor

Gabullka: Aha a po jak dlouhé době by mělo dojít ke zlepšení?

Gabullka

Četla jsem právě článek, že k prokazatelnému zlepšení dochází cca po půl roce, což se nám i potvrdilo. Chce to čas, není kam spěchat. Je potřeba se dítěti věnovat, dávat mu pravidelně equazen a to zlepšení se dostaví ;).

Disraeli

mobericsson, tohle ti řekne asi skoro každý odborník a taky je to velice známá věc i mezi laickou veřejností. Není to tajemství ani vědění jen pro zasvěcené, vyvolené.
Taky v pychologii a hlavně co se týká výchovy a přístupu k dětem, je to docela základní poučka.

Ametyst

Disraeli: Máš pravdu, ale…:-)) Dnes se ze všeho dělá byznys, a zbytečně se komplikuje to, co má být jednoduché a zřejmé. Potom mohou experti dokázat opodstatnění své existence. Ano, děti napodobují své rodiče, ale experti tomu neklidu a nesoustředěnosti přidělili diagnózu, ADHD.