Nassin

Kdo vyslovil tato památná slova: Zatloukat, zatloukat, zatloukat?!

Nejlepší odpověď
marci1

někdo jiný... kdo?

Traduje se, že od něj pochází rada „Zatloukat, zatloukat, zatloukat“ (někdy i s dovětkem „a když se to provalí, tak zase zatloukat“) pro nevěrné manžele. V posledních letech života však své autorství této rady vyvracel.[8] Výrok je mu údajně připisován od doby, kdy společně účinkoval s kapelou Fešáci a na pódiu se vtipkovalo na téma přiznávání se manželce či policii, přičemž se slovem „zatloukat“ přišel některý z členů kapely. Plzák se v rozhovoru pro Reflex vyjádřil, že je ochoten se vsadit s kýmkoliv třeba o sto tisíc, že doklad o takovém jeho výroku neexistuje[15] (resp. že není obsažen v jeho knihách[3]). Jedna z čtenářek Reflexu však tvrdila, že doktor Plzák svou slavnou větu o zatloukání skutečně vyslovil, a to v Československé televizi v pořadu Televizní klub mladých někdy mezi roky 1985 až 1988.[15] 🙂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Miroslav_Plz%C3%A­1k

Další odpovědi
Malvína

Pan Plzák

Uzel mele hovadiny.

Kepler

někdo jiný... kdo?

Já myslím, že si vzali k srdci už sovětští vojáci za 2.sv.v., když se podařilo jednomu z nich podařilo uniknout z německého zajetí, kde ho vyslýchali a na všechno odpovídal „ně znáju“. Mezi svými pak šířil: učiť sa, učiť sa, učiť sa!, protože ho vždycky strašně zmlátili. Politrukovi se to ale nelíbilo, takže do tisku pustil onu pozměněnou verzi.

paul1

Pan Plzák

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

orwell

marci: mohu potvrdit, že p. Plzák tuto formulaci použl kdysi dávno v nějakém pořadu ČT. Slyšel jsem to a pamatuji si to! Je mi jedno, jestli to pak popřel, nebo ne. Mám ale dojem, že stejně nebyl první. Existuje nějaká scénka (patrně staršího data), kde toto bylo použito. Bohužel nemám odkaz.

led

Plzák to mal od Uzla.

ale prví boli politickí vyšetrovatelia (dnes anonymní) istého štátu nad Rýnom.
„Zatloukej, zatloukej! Ať to můžem z tebe vytlouct…“

orwell

Odkaz jsem našel: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-_oNRB5ccwE