Ametyst

Kdo poškodil NordStream 2?

Probíhá vyšetřování?

Odpovědi
Pepa25

Oficiální vyjádření švédské konrarozvědky je v odkazu (datováno 18.11.2022, novější informace není, takže šetření pravděpodobně dále probíhá).

EU a NATO nadále považují za pravděpodobního viníka Rusko (https://www.al­jazeera.com/new­s/2023/1/11/na­to-eu-move-to-boost-protection-of-criticial-infrastructure – vyjádření z minulého týdne).

Zdroj: https://www.sa­kerhetspolisen­.se/ovriga-sidor/other-languages/english-engelska/press-room/news/news/2022-11-18-confirmed-sabotage-of-the-nord-stream-gas-pipelines.html

aliendrone

Já to sice nemohu vědět, ale mohu si pomoci tím, že si položím jednoduché otázky.
KOMU by to nejvíce prospělo a KDO by na tom nejvíce vydělal. Tedy USA. Případně KOHO by to nejvíce poškodilo, pokud na to půjdu z druhé strany. Rusko, které POTŘEBUJE prodávat. (BTW – na to, že to poškodilo i ovčany EU kálí Bílý Tesák, hlavně ať kupují předražený emerický zkapalněný plyn.) 😕

Ale ono to vlastně NENÍ potřeba, protože USA se slovy prezidenta Bidena JENOZNAČNĚ PŘIZNALY k tomuto činu. https://denik­n.cz/minuta/803916/

Jen Pepa25 a jemu podobní hledá „důkaz, že Země je placatá“. Hodně štěstí při jeho hledání. 😉

kasdanman

Tím, že Německo blokuje dodání tanků Leopard na Ukrajinu je to snad každému jasné ne?

led

Ja som to nebola!

Pokiaľ nebude ukončené vyšetrovanie príčin tohto poškodenia tohto trestného činu a dokázaná vina, všetky odpovede na túto otázku s určením vinníka, sú len dohady.

Pepa25

aliendrone: to opravdu není jednoznačné přiznání (už kvůli časové souslednosti 🙂. Tak jak ty v řadě případů odmítáš jednoduché řešení a tvoříš tu složité konspirace, tak zase já si nemyslím, že to je tak jednoznačné, jak si myslíš.

aliendrone

Pepa25>>> LOL! Aha, tak „složitá konspirace“, jo? A že jsem tak smělý, jak pak vypadá „jednoduchá pravda“, že v tom mají pracky Rusáci? 😉

Věc je prostá. Po úvodních sankcích (odříznutí Ruska od SWIFT atd.) se Rusmeni chtěli napakovat na plynu a tím kompenzovat ztráty. Tudíž začali šachovat s NS 1 (aby cena plynu vyletěla) a Evropa čekala zimu s minimálními zásobami plynu, pak by si přišli na své. Jenže je hlupáčky ani ve snu nenapadlo, že by ZLOunie/NATO zašly až TAK DALEKO, že by vlastní ekonomiku poslali do kopru a brutálně ožebračily své občany. Což jak vidíme SE STALO. 😕
(BTW – jsou tu i jiné a podle mne závažnější důvody, PROČ se to stalo, ale ty souvisí s potížemi západního globálkapitalis­tického uskupení. Ovšem to už jsou [pochopitelně] skutečně jen dohady. Podobně jako „někdo sežral marmeládu“, kluk má od ní zapatlanou hubu včetně trička, ale to ještě NENÍ důkaz, že ji sežral.) 😉

A aby NÁHODOU Evropa nemohla vycouvat z nákupů neskutečně drahého emerického zkapalněného plynu (tím by Emerika přišla navíc o tučný zisk), bylo třeba to posichrovat, uzavřít jiné možnosti nákupu plynu. Což sabotáž NS2 SPLNILA a Rusové třesoucí se na prodeje dražšího [ovšem STÁLE MNOHEM LACINĚJŠÍHO, než emerického] plynu přes něj utřeli hubu. TAK jednoduché to je. Ale se zájmem očekávám teorii, kterak a PROČ to „udělali Rusové“ (co jim to přineslo), která je logicky alespoň stejně konzistentní, jako je ta má, ovšem JEŠTĚ JEDNODUŠŠÍ (když tedy „složitě konspiruji“). Bude? Dočkám se jí? Nebo jak je již tradicí, na takové mé otázky ŽÁDNÁ odpověď? 😉

Každopádně – CO s tím má časová souvislost? Biden to PŘEDPOVĚDĚL (že NS 2 NEBUDE) a ejhle, STALO SE! 😐

"Podnikne-li Rusko invazi, to znamená, že tanky nebo jednotky zase překročí hranici s Ukrajinou, pak už Nord Stream 2 nebude. Skoncujeme s ním,“ prohlásil americký prezident na adresu kontroverzního baltského plynovodu z Ruska do Německa, který kritizovala už předchozí Trumpova administrativa. Když byl pak tázán, jak přesně se to stane, odpověděl jen: „Slibuji vám, že to zvládneme.“

(Citace je z „nejpravdivějšího infozdroje ve vesmíru“ (tedy z veřejnoprávní infožumpy ČT https://ct24.ces­katelevize.cz/spe­cialy/rusko-ukrajinsky-konflikt/3438902-scholz-jedna-v-usa-o-ukrajine-hraje-se-i-o-nemeckou a té přeci Pepa25 VĚŘÍ více, než Písmu svatému, kdyby něco.) 🙂

No, čekám na tu „jednoduchou pravdu“, která very easy podkopne moji „složitou konspiraci“ a přeji pěkný den! 😉 🙂

Pepa25

aliendrone: dočetl jsem to po „vlastní ekonomiku poslali do kopru a brutálně ožebračily své občany. Což jak vidíme SE STALO.“
Dál jsem neměl sílu ten blábol číst.

aliendrone

Pepa25>>> V poho, popravdě jsem nečekal vůbec ŽÁDNOU reakci. 😉 🙂

Ametyst

Aliendrone- dokonalé a komplexní jako vždy. Je vidět, že máš nadhled z opravdu veliké výšky. 😁

aliendrone

Ametyst>>> Toto uznání je nad pochvalu, hodnotil bych přímo jako řád! 😉
Ještě tak dostat „Řád zlatého svetru“ od Adama Pekara! 😁
Tož děkuji Vám paní má, to bych pak měl řády DVA! 😉 😁 😁

BTW – zrovna jsem náhodou vyčmuchal, že Ukrajinu odzbrojil ZÁPAD od atomových zbraní. Kladl si to jako PODMÍNKU hospodářské pomoci (ještě když byl Kučma prezident). Takže NIKOLIV na „nátlak Ruska“, jak se dnes s oblibou tvrdí. NJN, jenže je to třicet let a popravdě – KDO se tenkrát staral o nějakou Ukrajinu? Sami jsme měli co dělat sami se sebou (rozpad federace, transformace ekonomiky).

Ametyst

Aliendrone, přesně tak. Vždyť jsme i tady viděli, jak se pohrdá Ukrajinci. Když vidím ten prohnilý Západ, který pohrdá vším, i námi,a nic o nás neví. Ale politici tam nosí modro-žluté stužky na klopě, a jsou strašně “spravedliví.” Posílají miliardy na Ukrajinu, zatímco jejich voliči bojují s rozhodnutím Eat or heat. Na obojí nemají peníze.

led

aliendrone, nono! to sa predsa nerobí, vyťahovať starú pravdu na svet!
Čo bolo, bolo, terazky sa na staré „hriechy“ zabúda. hlavne v médiách a v politike.