Rokio

Kdo je na tom nejhůře? Násoska, pijan, nebo štamgast?

Vybírejte jenom z těchto možností.

Ne štangasta, ale štamgast.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

jiná odpověď

… je to štamgast (a ne štangast) a ten může bejt klidně abstinent …
… a v jakém ohledu na tom maj bejt nejhůře ???

Další odpovědi
Tw!st

jiná odpověď

Nejsem si jistý, ale myslím že násoska a pijan je to stejné. A štamgastu chápu jako člověka, co pravidelně chodí po dlouhou dobu do hospody, baví se vetšinou se stejnými lidmi, sedí většinou na stejném místě a každý kdo hospodu taktéž navštěvuje ho zná. Nemusí to být nutně pijan nebo násoska ikdyž tomu tak většinou je.

°PiXie°

násoska

led

jiná odpověď

násoska – pije, pokiaľ sa dá, bez ohľadu na to či to je pitné, či spí alebo bdie
pijan – pije alkohol len pokiaľ vládze, snaží sa nápojom bez alkoholu vyhnúť
štamgast (nie štangasta) je stály hosť, nielen pohostinstva,
štamgast môže byť aj vo význame stály hosť galérie, múzea, divadla, zdravotníckych zariadení…
štamgast (stály hosť podnikov s alkoholom) – štamgast nepije, štamgast vychutnáva, štamgast prežíva príbehy nápoja
štamgast môže byť vo svojom zápornom podaní aj pijan, alebo násoska…ale vtedy už nevychutnáva, nepije, ale nalieva sa, slope…

Rokio

Mc Merkurion: Promiň. Špatně jsem se vyjádřil a udělal jsem chybu. Myslel jsem tím, kdo z těchto tří má nejblíže k alkoholikovi. Díky tobě vím, že štamgast to nebude.

Mc Merkurion

… štamgastem totiž můžeš být klidně i v cukrárně …