nyjono

Kde zálohově ukládáte data z PC?

Odešel mi externí disk, kde byla uložena data. Při načítání hlásí chybu a z disku se ozývají zvuky, jak když trochu drhnou otíčející se kolečka.
Tak se ptám, kde máte data uložena a jestli třeba na 2 místech.
Jsou některé značky spolehlivější nebo to je jedno?
Ten, co odešel je WD My Passport.
Dík.

Nejlepší odpověď
led

V elektronike nikdy! nemajte data len na jednom mieste, vždy! si robte zálohu.
Ak máte len pár dokumentov, zálohujte na malých kľúčoch, ale skutočne dôležité zálohy robte na tzv. dvojdisku. to je USB, WIFI, BT prípojné externé úložište, kde 2 hardiskydisky synchrónne ukladajú vaše data (ak jeden zlyhá, pokračujú data z druhého)

Další odpovědi
Kepler

Zálohu mám na flash disku, vč. některých instalaček. Nevím, jestli jeto právě nejspolehlivější úložiště, ale je to lepší, než nic.

Imbecil.cz

Já si dělám 2 zálohy. Jednou za čas na externí disk a v reálném čase synchronizuju vybrané adresáře s Google Drive.

Google Drive má sice v bezplatné verzi limit 15 GB dat, takže se to na první pohled může zdát nevhodné na zálohování počítače. Nicméně když jsem si prošel, která data jsou pro mě OPRAVDU důležitá a která za pár měsíců nejdřív budou jen zabírat místo na disku, zjistil jsem, že se dostanu na hodnotu kolem 1 GB.

Tady bude hodně záležet, jestli člověk potřebuje zálohovat třeba videa nebo (jako já) hlavně textové dokumenty, zdrojové kódy a sem tam nějaké obrázky. Každopádně kouzlo synchronizace s cloudem spočívá v tom, že z těch důležitých dat člověk nepřijde o nic. Pokud se v tento okamžik rozbije disk počítače, vše se dá obnovit z cloudu.

elkon

Používám NAS a ještě externí disk. Určitě ne flešku, to je největší hloupost. Fleška je na přenos souborů, nikoli na zálohování.

Mc Merkurion

… všude možně, mám zálohu zálohy, ještě zálohu zálohy zálohy, google disk, synchron složek, pro jistotu dvakrát … jó, co se může posr, tak se pose, a já patřím mezi lidi, co když si koupí trpaslíka, tak jim vyroste …

nyjono

Právě, že flash by neměly být moc spolehlivé na zálohu na delší dobu.
Byl mi doporučovám ext.disk a asi budu muset mít 2 nebo ještě cloud.

led

Ja používam externé HDD nielen na zálohu, ale aj na prácu. Čím menej dát máte v počítači, o toľko menej prídete pri prípadnom poškodení hmotnej i nehmotnej základni počítača.

nyjono

Jo, jenže mě se pos… ten ext.HDD.