Super guy

Jsou výsadkáři (43. výsadkový pluk) elitní jednotky?

Odpovědi
aliendrone

Výsadkáři jsou v každé armádě elitními jednotkami. Podstupují mnohem náročnější výcvik a v případě bojového nasazení jsou obvykle vysíláni do obtížných akcí (kde se předpokládají vysoké ztráty, obvykle v týlu nepříttele, kde nemohou počítat s logistickou podporou), pročež jsou také ihned stahováni z boje, jakmile k nim dorazí (se probojují) vlastní pozemní síly.

Ukázkovým příkladem jsou Fallschirmjäger wermachtu, kteří prokázali svoji hodnotu jak při útoku na západě v roce 1940 (vyřazení pevnosti Eben Emael), tak při obsazení Kréty (to bylo obzvláště pozoruhodné vítězství proti nepříteli, který měl zdrcující převahu, jakkkoliv zaplacené vysokými ztrátami). A ostatně i později, kdy již byli nasazeni pouze jako pěchota (Luftwaffe neměla letouny nazbyt k provednení vzdušného výsadku), např. když zastavili postup západních spojenců (kteří měli ohromnou lidskou i materiální převahu) u Monte Cassina v Itálii.

Takže ANO, 43. výsadkový pluk jsou elitní jednotky naší armády.

JežíšKristus

Elitní jednotky jsou lékaři a ekonomové.

Ne lidi, co skákají z letadla s prostěradlem na zádech.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.