Jsou v ČR už nějaké vlakové trasy, kde to jede téměř neslyšně? Záleží na typu kolejí, vlaku, nebo na obojím?

Jaký typ vlaku a kolejí by omezil drncání a všelijké ty zvuky způsobené jízdou?

Možná jde jen o typ kolejí?
Znáte nějakou takovou tichou trasu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Typ kolejí je všude stejný, na hlavních tratích jsou svařované, tedy bez drncání. Hodně dělá kvalita odhlučnění vagónu, takové ty staré lokálky jsou naprosto otřesné. Nedávno jsem svištěl 160 ve vagónu 1. třídy a tam bylo ticho jako v kostele, ve dvojce to bylo o dost horší. Jednalo se o vysokorychlostní koridor od Prahy na Moravu s kompletně vyměněnými kolejemi i svrškem, takže koleje na to mají podstatný vliv a provozovatele ještě čeká hodně práce.

Další odpovědi
Lamalam

Záleží na koleji i vozidle. Např. mezi Ústím n. L. a Roudnicí jsou svařované, broušené kolejnice připevněné k pražcům pružinami. Pokud tam jedeš v moderním vlaku, není skoro nic slyšet.

quentos

Nemyslím si, že by záleželo na kolejích, spíš na vlaku, protože čím modernějším vlakem jsem (v ČR či Polsku) jel, tím byl tišší – a koleje se tady hned tak modernizovat nebudou…