ElonMusk

Jsme svědky „puče“ proti Babišovi?

„Evropský parlament dnes schválil rezoluci odsuzující střet zájmů českého premiéra. Stanovisko europoslanců tak dokazuje, že nejde jen o „hon na čarodějnice“, jak o něm mluví Babiš. Pro hlasovali i poslanci z frakce, kde je ANO.“ (Zdroj: Seznam Zprávy – https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/europoslan­ci-proti-babisovi-je-ve-stretu-zajmu-shodli-se-110013#seq_no­=3&source=hp&dop_a­b_variant=298110&dop­_req_id=Cw2xSq9LlzK-202006192027&­dop_source_zo­ne_name=zpravy­.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=)
Rezoluci nakonec sněm schválil 510 hlasy. Proti se vyslovilo 53 poslanců a 101 z nich se hlasování zdrželo.
Přijde mi mega vtipné, že i poslanci frakce, kde je ANO, hlasují proti fuhrerovi. Že by byli z Brna?:-)

Drap: OLAF uvedl, že je Babiš ve střetu zájmů. Což by mělo být asi rozhodující, vzhledem k tomu, že se jedná o evropský orgán. Stejně tak europoslanci jistě četli Smlouvu o fungování EU (SFEU), ze které je patrné, že ve střetu zájmů je. O tom tohle vůbec není, je to o tom, že české úřady byly o střetu zájmů informovány Komisí, a nic s tím neudělaly.

Nejlepší odpověď
Drap

A taková rezoluce je k čemu. Dost dobře tomu nerozumím. Už se o tom mele stále dokola několik let. Naše orgány to prověřovaly, komise EU a šetření přímo v Praze, desítky demonstrací ,evropský audit a nevím co všechno a jediné zjištění je, že Babiš neporušil žádný zákon, ale přesto je ve střetu zájmů. Media stále omílají dokola to co chtějí aby jsme si mysleli a po několika letech výsledek nula.

Další odpovědi
Hufnágl

Prvně si vyjasníme co to je „puč“ …puč je rychlý násilný politický převrat nebo pokus o něj. Zatímco „rezoluce“ je shrnutí závěrů, usnesení, požadavků z jednání. Takže se ptám: Co tam europoslanci shrnuli, jaké bylo usnesení a jaké byly požadavky?

Mne osobně blaží reakce diskutujících na novinkách. Drtivá většina je pro pana Babiše.

p.s. xiperio, už máš volební právo?

Co tím Evropský parlament zamýšlí, že zlomí pana Babiše a ten bude souhlasit s uprchlickými kvótami?

Kepler

No co, někteří soukmenovci se chtějí distancovat, když to už vypadá neudržitelně. Kdo ví, třeba vznikne nová frakce a pak nové hnutí ANO+. Takových rozkolů uvnitř stran už tady bylo…

Hlada

Nejsme svědky puče, ale mezinárodní ostudy.

anonym

Asi jste to nepochopil. Ti poslanci nehlasovali proti šéfovi svojí strany.

Přečtěte si to ještě jednou a pomalu.
„Evropský parlament… Pro hlasovali i poslanci z frakce, kde je ANO.“

Europoslanci ze strany ANO jsou součástí frakce Renew Europe. Tam jsou, kromě Čechů z ANO, třeba Francouzi ze strany Liste Renaissance nebo Němci ze strany Freie Demokratische Partei – a těm Babiš určitě nevládne. A taky asi nebudou z Brna.

xiperio

Člověka, který lže a přísahá na to nejcennější co má,to jest na zdraví svých dětí, neumím přirovnat k ničemu ve zvířecí říši. Neznám žádného tvora, který by se za to neurazil.

mosoj

Každé „dobro“ musí být po zásluze potrestáno. Naštěstí ještě máme demokratické volby. Stále vzpomínám na Kalouskových 40 Kč navíc k důchodu!!!! Kdybych chtěl hledat ostudu tak se podívám přes moře!

dudu

Babiš vyhověl všem platným ustanovením, takže české právo ctí a respektuje. Právo naproti tomu hrubě porušují varianty, které jsou mu diktovány, tj. buď prodat majetek nebo odejít z pozice premiéra. Jinou možnost nemá. Jde o nechutný politický nátlak a pokus o prosazení zbožných přání umanuté opozice.

xiperio

To se mi líbí „české právo ctí a respektuje“.
Před volbami kázal vodu a po volbách pije víno.
Vždyť i stanovy své strany změnil, jinak by ji musel opustit.
Právo ctí a v jednou kuse lže.
Neříkám, že je špatný manager, ale je v politice pro sebe, jen pro sebe.

dudu

Předně bys měl vědět, že Ano není politická strana a bruselské právo není nadřazeno tomu českému! Politický nátlak na vykonavatele práva je nepřípustný a jednání některých našich europoslanců jdoucí proti zájmům státu je hanebné. Likvidaci Agrofertu zaměstnávajícího 22 tisíc českých lidí a odvádějícího miliardy do českého rozpočtu by evropské nadnárodní monopoly snad oželely.

Lgee

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Lgee,

nějak se rozmáhají vaše urážlivé výrazy, Ukazuje to, jaký opravdu jste.

Chovejte se slušně.

Hufnágl

Před 11 hodinami jsem nahlásil jeho vulgární vyjádření, ale admin to má na háku. Být to já, už mám zprávu o odstranění příspěvku. Holt dvojí metr.

annas

Podle čeho usuzujete? Vždy zde jste krátkou dobu.

Hufnágl

mosoj
A já si vzpomněl na Kalouskovou povodňovou daň.

xiperio

Typická reakce. Místo relevantního argumentu přechod k toxickému.
Podívejme se na to od začátku.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Z135Q0G9K58

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=0u-Y270k1TY