Rokio

Jsem vrah? Má pravdu daný člověk, že jsem vrahem?

Jeden můj internetový známý si myslí, že jsem vrahem, který pouze nevražďí, protože se obává následků.

Není ale vrah osoba, který úmyslně někoho zavraždila, nebo se o to alespoň pokusila?

Zde je oficiální přiznání k mým 3 činům, které mohou být vraždy, ale také nemusí. Zde jsou:

  1. V sedmé třídě mě několik žáků šikanovalo o sportovkách. Učitelka tělocviku šikanu nechtěla řešit. Nakonec jsem dostal z tohoto předmětu dvojku a tělocvikářka šikaně nezabránila. Dokonce jsem už nemohl na tento předmět chodit. Toho pedagoga jsem z hlouby duše začal nenávidět a přál jsem mu smrt. Chtěl jsem ho brutálně zavraždit, ale neudělal jsem to, protože jsem nechtěl skončit v diagnostickém ústavu. Bylo mi tehdy 12 až 13 let.
  2. Zvonil telefon. Člen rodiny ho šel zvednout. Já jsem ho šel také zvednout, ale nechtěně jsem přitom do člena rodiny strčil. Ten mi dal ránu pěstí do zad. Mě chytil amok a začal jsem ho honit s úmyslem ho zabít. Člen rodiny se zamkl ve svém pokoji. Já jsem třískal dveřmi a bušil do nich. Nakonec jsem se uklidnil a šel jsem pryč. Mohl jsem klidně toho člena rodiny zabít, až z pokoje později vyleze, ale neudělal jsem to. Dobrovolně jsem se rozhodl, že vraždu nedokončím. Stalo se to před více než 9 lety.
  3. Měl jsem na chvíli halucinace. Myslel jsem si, že mě kamarád mého nejbližšího souseda, který teď už nežije, pomlouvá. V afektu jsem vyrazil ven a začal jsem ho hledat s úmyslem ho zavraždit. Hlasy pak přestaly a vrátil jsem se domů. Dokonalá vražda to nebyla, protože přežil, pokus o vraždu také ne, protože jsem ho ani nenapadl a příprava vraždy už vůbec ne, protože jsem to udělal v afektu. Byl jsem tehdy čerstvě dospělý a po maturitě.

Já ale přece nejsem vrah. Je to objektivní pravda? Co myslíte?

Odpovědi
elkon

jiný názor

Zatím jsi jen pako, které zde stále otravuje nesmyslnými výlevy. Ale co není může být.

Drap

jiný názor

Pokud jsi nikoho nezabil tak vrah nejsi.

Kelt

jiný názor

Podle právního hlediska nejsi, ale podle církevního ano. Kdo hřeší v srdci v mysli, hřeší i ve skutečnosti.

bára xx

ne, ale jsi kriminálník

cappuccino

jiný názor

Vrahem muze byt jen ten, kdo nekoho zavrazdil.
Ale okolnost, ze zamyslis nekoho zavrazdit, z tebe dela potencionalniho vraha.
Jsi nebezpecny jak sam sobe, tak svemu okoli.
Tady uz konci veskera sranda!!

Porkman

jiný názor

Nejsi ani jedno

Filip84

ano, jsi vrah

Nedělej ze sebe hňupa, když nejsi!

Jasně jsem Ti napsal, že máš mentalitu vraha, eo ipso, jsi potencionální vrah, který nevraždí jenom proto, protože se obává následků. Žádné zvíře na světě nepřemýšlí nad tím, jak by – jenom tak, z plaisiru – zabilo jiné zvíře. Zabije, pokud má hlad, nebo zabije, aby ochránilo sebe, svou smečku (rodinu, kolegu …), své mládě (dítě), atp.

Jestliže přemýšlíš nad tím, že kdyby něco, tak bys „vzal zrovna“ i Tvého psychiatra, protože už by Ti, přeci, nic nehrozilo, tak jsi vrah, jenom zatím nevraždíš. A ještě u člověka, který Ti pomáhá, jak může (arciť je to jeho práce). To udělá jenom člověk a hyena – hyenu krmíš od štěněte, z flašky, a najednou tě po deseti letech zabije a sežere: to jsi Ty!

Rokio

Filip: Jsem vrah! Jsem vrah! Jsem vrahoun vrahounská. Nééé! To nemůže být.

Filip84

Ale může, a je to ještě horší, než si myslíš!

Jediný fysiologický projev Tvé osobnosti byl ten případ #1: chápu, byl jsi přesvědčen, že Tě spolužáci šikanují (a je dokonale nepodstatné, byla-li to pravda, či-li nic), spoléhal jsi na autoritu (učitelku), která jediná mohla tomu, co Ti vadilo zabránit; ona se tomu zabránit ani nepokusila, proto jsi k ní pojmul hlubokou nenávist, Tvá frustrace narůstala, tím se prohlubovala i Tvá nenávist k učitelce až do stavu, že jsi přemýšlel, že bys jí zabil, a jak. Div se, nebo ne, potud je to naprosto normální, fysiologická, reakce na silný emocionální stresor. Naprosto fysiologická.

Dál byla Tvá reakce pathologická. Fysiologická by byla, kdybys si uvědomil, že chyba je i na Tvé straně (protože vždycky je chyba na obou stranách), že ta učitelka je taky jenom člověk – je blbá, líná, nihilistická nebo něco podobného (co, je dokonale nepodstatné), setrvával bys v bytostném tázání, v té situaci, až bys dospěl k tomu, že jí vlastně odpouštíš (nebo neodpouštíš, to je – pro toto – dokonale nepodstatné), a z představy o extra sadistické vraždě by, postupně, byla představa o pověšení za hrdlo (nebo něco podobného), a pak už bys jí, vlastně, ani nevěšel, zasmál bys se tomu a šel dál.

Ne. Jediný důvod, proč jsi nezabil svou učitelku – cituji: „©htěl jsem (jí) brutálně zavraždit, ale neudělal jsem to, protože jsem nechtěl skončit v diagnostickém ústavu.“

Takže: jediný důvod, proč jsi nezavraždil svou učitelku, z rozmyslu, byl ten, že jsi měl strach z následků.

Ten případ #2 je zcela nevypovídající, chybí v popisu pohnutky, z kterých jsi vraždu nedokončil.

Případ #3 je ještě víc pathologický: byl jsi přesvědčen, že Tě Tvůj kamarád pomlouvá, a proto jsi ho chtěl zavraždit, dokonce jsi ho, za tím účelem, hledal. Problém není v tom, že jsi měl halucinace, že Tě pomlouvá. Mně nevadí, když mne někdo pomlouvá, protože, buďto je to cizí člověk, a pak mne to, co si myslí a říká absolutně nezajímá, a nebo je to člověk mně nějak blízký, a pak je chyba na mé straně, že jsem si takového člověka do svého života pustil. Tak ho ze svého života vyřadím, problém vyřešen, harmonie obnovena. Buď jak buď, to, že mne pomlouval mi nijak nevadí.

On, ten Tvůj kamarád, nemá konstitučně zaručené právo na svobodu projevu? Právo na názor? Nemá právo ten svůj názor sdílet s ostatními? Těžko šlo o pomluvu ve smyslu trestního zákoníku, tj. takovou, která by byla s to Tě poškodit v soukromém, pracovním, či obdobném životě. Tak? Bylo to jeho právo, nikoli Tvoje starost.

Jediní, koho lidé „nedrbou“, je mrtvý, a ani to neplatí vždycky.

U Tebe není otázka jestli zavraždíš z rozmyslu, v žádném případě, u Tebe je otázka, jen a pouze, kdy. Tak si vytáhni hlavu ze zadnice, vytiskni tady tento dotaz, včetně komentářů, i ten o vraždě psychiatra a zajdi s tím za psychiatrem, ať Ti napíše poukaz do uzavřeného oddělení psychiatrické nemocnice.

Nebo to špatně skončí!