Rokio

Jsem povinen dávat palce odpovědím, které uráží tazatele?

Pokud se odpovídající pustí do tvůrce otázky, je mojí morální povinností mu za odpověď udělit paleček?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
marci1

ne

Pokud tě uráží, nejsi povinen mu dát palec. Pokud se mu tvá otázka zdá „divná“, nemusí na ni odpovídat. 🙂

Další odpovědi
anonym

jiná odpověď

Nejsi povinen vůbec dávat palce. Pod pojmem morální povinnost si představuji jiné hodnoty.

Malvína

ne

Ale tazatel by se mohl zkusit sám nad sebou zamyslet, pokud je to opakovaně.

Drap

jiná odpověď

Svůj morální žebříček si musíš nastavit sám. Nikomu nejsi ničím povinován. Je jen na tobě koho ohodnotíš a koho ne. Nikdo si toho aqni nevšimne. Je zde téměř zvykem že špatné odpovědi dostávají hodně palců, ty dobré většinou méně nebo řžádné. Obdobné je to i se zmatenými otázkami.

Vojta24

ano

U jiného bych zaváhal, ale v tvém případě je to samo o sobě indikátor správné odpovědi, takže ano.

Rose Evansov

jiná odpověď

No záleží jak moc. Povinost to asi není

Mc Merkurion

… ne … tvojí morální povinností je dodržovat kodex uživatele … a slušností je neopakovat stále stejné téma dokola …
… osobně to beru tak, že tazatel dává palce za odpověď (ovšem je je jasné, že jestliže tazatele odpověď uráží, tak nejni důvod dávat palec za snahu) a ostatní hodnotí dobrou (z jejich pohledu) odpověď palcem …
… jsou zde ovšem tazatelé, kteří jsou „splachovací“, a když jim člověk připomene, že se ptaj furt na to stejný dokola, nereagují, a melou si stále to svý, pak mne ani nepřekvapí, že je má odpověď smazána …

… je vcelku možné, až jisté, že tě moje odpovědi urazily, to je ale tvůj subjektivní pocit, můj dojem je, že jsem konstatoval fakta …

… vzhledem k celkovému vyznění otázky zní odpověď ANO: jestliže se odpovídající pustil do tvůrce otázky, a ty s ním souhlasíš, je slušnost svůj souhlas dát najevo palcem … jsi-li tím tvůrcem ty (což v otázce není jasně specifikováno, platí co jsem psal výše, viz kodex: „Pokládejte jasné otázky
Pokládejte svoje otázky přesně, ale buďte i dostatečně popisní, aby ostatní pochopili na co se ptáte. Správná gramatika a psaní bez překlepů pomohou lidem najít vaše otázky. Pokud uživatelé pochopí, na co se přesně ptáte, tak obdržíte kvalitnější odpovědi“ ) …