Rokio

Je žebrání legální, nebo je zákazané?

Odpovědi
quentos

Jak kde: „Žebrání není nezákonné, avšak města, která nechtějí mít v centru žebráky, si upravují zákon vyhláškami.“

Zdroj: http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/domaci/repor­ter-zebrakem-za-pul-hodiny-vydelal-majlant.html

anonym

Je zakázané, ale žebráci to mají na zahnuté skobě, tedy na háku.

marci1

U nás „zakázané“ není. Některá města mají jistá omezení: Praha, Plzeň, Jeseník ap. Zcela zakázené je žebrání ve Velké Británii (od r. 1824) a Dánsku. Norsko zákaz řešilo, ale nakonec zákaz stáhlo.