Meggie2

Je zdravé chodit v zimě do solária?

Odpovědi
orwell

Ono vůbec chodit do solária moc zdravé není. Před, teď už nevím kolika roky, spustili kožaři poprask a solárka musala vyměňovat trubice za méně výkonné, neboť razantně přibývalo zhoubných kožních nádorů. Je třeba být obezřetný a nepřehánět to. Opékat se celou zimu v solárku do bronzova není dobrý nápad. Je třeba hlídat si dávky a poradit se s kožním lékařem. A vůbec už není vhodné v jarních a letních měsících míchat to a kromě opalování na slunci chodit ještě do solárka. Spektra zdrojů záření nejsou shodná. Je třeba si uvědomit, že kožní nádor (melanom) už při rozměrech několik mm může člověka ohrozit na životě.

aevul

Jistě, pohyb na čerstvém vzduchu (pokud to teda není zrovna nějaké extrémní místo) je zdravý. A je jedno, jestli jdeš do solaria, nebo na Říp.

Ametyst

Ne často, ale občas. Solárium také krásně prohřeje tělo.

cappuccino

Do solarka jen obcas. Treba kdyz jsi uplne bila a letis k mori, tak se muzes na slunicko pripravit.
Prvidelne navstevy solarka jsou nebezpecne.