Super guy

Je vám líto Vietnamců, když žijou v komunistickém státě?

Nejlepší odpověď
anonym

Není mi jich líto, však oni si to tam sami uspořádají a my nemáme co do toho kecat.Daleko více je mi líto Řeků, kteří musí snášet řádění nezvaných hostů.To vám ale paní učitelka říkat nebude.

Další odpovědi
Edison

To by mě zajímalo, kde žijou. Nevím o jediném komunistickém státě na Zemi…

Kepler

Já myslím, že jim to je buřt, podobně jako Kubáncům. Vždyť tam vlastně ani žádný socialismus moc není, spíše jen v ideové rovině. Podobně jako v Číně. Vedení země je sice komunistické, ale ekonomika je kapitalistická. Hlavně, že mají svou svrchovanost.

hapiky

Jakou zemí je dnešní Vietnam?
Je to totalitní systém vlády jedné strany v kapitalistickém prostředí. Vietnam dnes připomíná Tchaj-wan na přelomu 70. a 80. let: autoritářská ruka Kuomintangu v prostředí kapitalistické ekonomiky.
Komunistická strana Vietnamu už není komunistická. Je to nová třída, kapitalistická elita, která zneužívá záštity komunistické minulosti k ochraně svých peněz a moci. Zdroj: Český rozhlas

elkon

Musíš se hodně učit. Žádný komunistický stát neexistuje. Některé země mají socialistický režim. Komunismu nikdo nedosáhl. Buď nedáváš ve škole pozor, nebo učitel zkresluje dějiny.

da ny

Až budou žít v komunistickém státě, možná je jedni politují a jiní jim budou
třeba závidět! 🙂

Hufnágl

A tobě je líto, že tví rodiče i prarodiče… žili v komunistickém Československu?

Edison

Elkon: Nebo maj čistokrevně vypláchnutej mozeg. A to se říká o naší generaci, že nám vymejvali mozky… 😁 Přes to rozdíl mezi socialistickým a komunistickým státem pořád poznáváme, stejně, jako mezi sociálismem a komunismem (jakož i dašlími politicko ekonomickými systémy). My jsme se o tom ještě učili. Dnes se asi holt neučí, ale vyplachují se ty mozgy…

Edison

Hufnágle seš totální demagog. Napiš, kdy bylo Československo komunistické. Nejen, že nevíš nic o státních zřízeních a komunismu, ale neznáš ani historii našeho státu.

Hufnágl

Edison
Přečti si něco o komunismu (na Zemi): https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Komunismus

Edison

O komunismu toho vím evidentně víc, než ty a víc než wikina. Ukaž mi tedy ty jedinej komunistickej stát, když seš tak chytrej. Na Zemi nikdy ádnej komunistickej stát nebyl. Není ani nebude. Problém je, že si pleteš komunismus s komunistickým zřízením. Ale neboj, nejsi sám.

Hufnágl

Ty brďo, člověk s takovými znalostmi a vědomostmi tráví svůj drahocenný čas na takovém webu jako je tento?
Edison na Hrad!

CTTON

V ČSR skutečně komunismus byl: 25. února 1948 až do roku 1989.

Kryšpín

CTTON v roce 1959 byl v Československu jako druhý na světě dobudován socialismus a od roku 1960 schromaž­dˇovala síly dělniská třída a pracující intiligence na přechod ke komunismu.

Edison

Další, co neví, co je komunismus. Ale říct ti, aby sis přečetl něco od Marxe, asi nemá smysl, viď. Komunismus u nás, ani nikde jinde nikdy nebyl. A to budu opakovat a opakovat a opakovat, bo opakování je matka moudrosti.

Mc Merkurion

@Edison: … jo, ale také házení hrachu na zeď …

Edison

Njn…