davordavid

Je v současné době vhodné se nechat očkovat vakcínou od firmy Pfizer?

Uznávám, že vakcína od firmy Pfizer má kladné reference u očkovaných i vědecké komunity, ale trošku se obávám toho, že je s ní naočkováno až 75% z celkového počtu očkovaných. Už jenom fakt, že kdyby bylo opravdu v budoucnu potřeba „pozměněnou“ třetí dávku kvůli nějaké větší mutaci, tak bude tato skupina s Pfizerem ve značné nevýhodě oproti třeba těm co budou mít třeba Modernu, těch je snad jen 15 procent, takže tato skupina by měla být logicky rychleji přeočkována než ta kvanta lidi s Pfizerem… a jak všichni víme, čas a reprodukční číslo viru je při pandemiích u hostitelů docela důležitý faktor pro přežití. Také je otázka, jak se bude v zaočkované populaci chovat samotný virus… Každý živý organismus na této planetě se totiž přizpůsobuje prostředí a chce jenom jedno – přežít – takže co myslíte, že ten virus udělá když ho vystavíme prostředí kde bude mít 75 % hostitelů stejný „zámek“? Bude se pokoušet tento „zámek“ se kterým se bude nejvíc potkávat mutacemi prolomit? Jasně, někteří mi tu napíšete, že virus mutuje při každé replikaci a máte naprostou pravdu, ale problém je, že ten virus zatím mutuje náhodně, protože má v populaci zatím stále dostatek hostitelů – zatím není vystaven tlaku, že nemá dostatek hostitelů, ale v momentě kdy se proočkuje populace a my ho vystavíme evolučnímu tlaku, tak se začne přizpůsobovat a mutace už nebudou náhodné. Díky za váš názor a jestli mi to někdo nevymluví, tak jdu do Moderny – tu mají aktuálně praktičtí lékaři

Nejlepší odpověď
Pepa25

Samozřejmě, že je to vhodné.
Píšete spekulace, např. očkování není žádný zámek, ale nástroj podpory imunity. Mutace jsou vždycky náhodné.

Další odpovědi
L.G.

V současné době ano, žádná vhodnější není… 🙂

elkon

Bez vymýšlení nesmyslů ano. Koncem týdne jdu pro druhou.

xiperio

Samozřejmě. Za měsíc jdu na druhou dávku. A kdyby bylo potřeba, tak se budu očkovat každý měsíc. A vím co říkám. Už to nechci zažít.

Drap

To jsou jen tvoje podivné konstrukce. Nikdo neví co a jak bude. Už mám obě dvě a nemám sc tím problém.

paul1

Já mám v sobě už obě dávky, jsem v kategorii 80+ a jsem rád, že Pfizer, tomu nějak věřím nejvíc. A pokud se týká rychlého přeočkování, tak si myslím, že firma má
dostatek kapacit, aby to bez problémů zvládla.

da ny

Zbytečně sáhodlouhé „vědátorské pojednání“. ;D
Ochranu získáte možná na rok případně 2.
Je jasné, že vakcína/y budou upravovány. Úvahy nad výhodami x nevýhodami jsou zbytečné. S poměrně nízkou proočkovaností lidí v ČR, by pravděpodobně placebo přineslo podobné výsledky. Aktuální zůstanou další, preventivní opatření.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.