Lgee

Je v populaci 90% psychopatů?

Údajně 90% lidí co má moc ji využije, tudiž pokud by tyto lidé dostaly moc jako měl Hitler tak by vybudovaly koncentráky a nechaly zabít 41 milionů nebo víc lidí?

Odpovědi
marci1

V populaci je asi jen 1% psychopatů. 🙂
https://www.ex­presfm.cz/aktu­alne/ostatni/psycho­pati-mezi-nami-jak-se-rodi-psychopat-v-populaci-jich-je-asi-jen-jedno-procento/

ツOMGGAMERCZE

Z mého názoru je když člověku dáš moc udělá více zlého než dobrého to je pak už jen na osobnosti

elkon

Ne. Je to nesmysl.

Ametyst

Nemůzeme podléhat iluzi z hollywoodských filmů,:že společnost tvoří jen psychopati a jejich oběti.

Rokio

Ne, psychopatů je daleko méně.

Pepa25

Patrně narážíte na Stanfordský vězeňský experiment (viz odkaz), který ukázal, že i běžní lidé dokáží zneužívat moc. Z toho nevyplývá, že většina lidí jsou vpsychopati, ale že je potřeba předcházet (a řešit) situace možného zneužití moci. Proto máme vládu práva a v moderní společnosti spoustu kontrolních mechanismů (např právo vymáhá policie, kterou ale kontrolují politici, které zase kontroluje veřejnost).

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Stanfordsk%C3%BD_v%­C4%9Bze%C5%88sk%C3%BD_ex­periment

plebs

Nejvíce psychopatů je v politice jsou to rození vůdci stáda jsou přesvědčeni o své důležitosti na pohled jsou milý jako slibotechny uvnitř čistokrevní kruťasové a dokáži se vylhat ze všeho, ovšem velká část stáda je miluje.