Rokio

Je trestné propadnutí panice, nebo šíření paniky?

Co když někdo šíří znepokující zprávu, která je pravdivá a šíří tak paniku? Může být za tento čin člověk potrestán?

Odpovědi
elkon

V první chvíli není vůbec důležité, zda je taková zpráva pravdivá, to se řeší až následně. Pokud by se pak ukázalo, že je to jen „humbuk“, může to být kvalifikováno jako šíření poplašné zprávy a to je trestné.

quentos

Vzhledem k čárce před „nebo“ musíme vybrat jednu z nabízených možností (případně obě nebo žádnou). Trestné je to druhé (za okolností, které již uvedl elkon).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.