_136

Je tohle normální?

Info z blesk.cz Až 30 tisíc korun za nenošení roušky

Pandemický zákon obsahuje i postihy za porušení opatření. Například za nenošení roušek nebo respirátorů bude lidem hrozit postih až 30.000 korun. Tyto tresty však byly v upravené verzi návrhu změkčeny, původně mělo jít až o 100 tisíc korun.

Nejzávaznější porušení budou moci úřady trestat až třímilionovou pokutou.

Nejlepší odpověď
koreafangirl

Dle mého to je naprosto v pořádku. Doufám, že to napomůže k zlepšení situace u nás, poněvadž do této doby jsem viděla hodně lidí, kteří nenosili roušku vůbec, či ji neměli správně nasazenou. Právě kvůli těmto lidem se musí neustále prodlužovat nouzový stav a kvůli těmto lidem to již bude rok, co nejsem prezenčně ve škole. Takže ano, jsem pro vysoké pokuty za nenošení roušek.

Další odpovědi
Drap

Toto mělo být zavedeno a pravidelně kontrolován před rokem a mohli jsme být někde jinde.

Rokio

Není to normální. Je to hodně přísné.

Mr. Marek

Heslo této vlády: represe, represe, represe, sankce, sankce a sankce. Kdyby spíše dávali lidem motivaci a příklad.

Tomáš1234

I kdyby tam bylo AŽ MILIÓN, tak stejně se to bude řešit domluvou nebo pokutou v řádu stokorun.

paul1

Myslím, že je to dobré. Hlavně ale by se to mělo vztahovat na tzv. vrchnost, tam to váznea mnozí jdou špatným příkladem.

Speed77

blesk.cz no jo… už v loňském roce byly pokuty 10 000 Kč za porušování opatření… ale nevím o nikom, komu by ji skutečně dali, vždy jen upozorňovali.
…Ale jsem pro, aby to tvrdě pokutovali. Jinak si lidi budou dělat, co chtějí…

plebs

No s ohledem na to, že prohráváme s Covidem za posledních 14 dnů jsme druzí na světě vede Černá Hora možná zásluhou opozice, části senátorů, elitních právníků kteří podávají na vládu žaloby a antirouškařů budeme brzy mistři světa.
Rakušáci nedoporučují jezdit do ČR, Německo kontroluje hranice, Polský tisk vede Česko jako hnízdo a kotel Covida.
Byl jsem v supermarketu dáma u pokladny platí za zboží nechávám odstup za mnou divoch tlačí se 50 cm a to má jen tři položky ve vozíku. U automatu na kávu borec se láduje koblihou a zapíjí, před vchodem u vozíku tři chaláni dva se cpou bagetou třetí pokuřuji v živém rozhovoru.

JežíšKristus

Pokuta by se měla navýšit a zavést povinnost ji udělovat v nejvyšší míře

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Mr. Marek: Vždyť jsme v EU. Regulacně – buzerační velmoc ukazuje prstem na diktátora Lukašenka, který nechá lidi žít, a jenom doporučuje, jaká opatření dodržovat. To jsou paradoxy. 🙂

Pepa25

EU může podle Ametyst za nařízení české vlády … To jsou paradoxy 😉