hapiky

Je štěstí součástí náhody, nebo štěstí vůbec neexistuje, pouze náhoda a ta je také zpochybnitelná?

Nebo všechno je jinak?

Odpovědi
Gonfaloniér

Myslím, že Štěstěna přeje připraveným. Člověku vyjde vstříc – když se o něco pokouší a věří v úspěch. Odhodlaný člověk má pak oči otevřené a je připravený využít příležitostí, které by jinak ani neviděl nebo na ně nenarazil.
Náhoda neexistuje.
A štěstí je spíš věcí postoje člověka, Je ale pravda, že když má ten správný postoj a má víru, tak mu štěstí v mohém přeje a vnější okolnosit dokáží být příznivější.

Kepler

Já si myslím, že štěstí je částečně i náhoda, například výhra v loterii, nebo že strom padne na sousedovic auto a ne na tvoje. Jak se říká štěstí i na vola sedne. Štěstí sice přeje připraveným, ale není to štěstí v pravém slova smyslu, nýbrž výsledek tvrdé průpravy na vědomosti, fyzickou odolnost, atd. zkrátka škola života.

Kelt

Jevy, které mají různý možný výsledek, nazýváme náhodnými. Při určitém výsledku můžeme prožívat pocit štěstí, a to ne všichni stejně. Vyhraje soused, tak se raduje a já ne. Sousedovi shoří dům, tak se raduji třeba já a soused moc šťastný nebude, pokud nemá dobrou pojistku a neprokáže se jeho vina. atd.