autacek

Je rozdíl v hmotnosti nabité a vybité baterie?

Odpovědi
Kepler

Není, alespoň ne měřitelný, pokud máš na mysli Li-ON bateriii. Mění se jen elektrochemické složení, žádná hmota nepřibývá, ani neubývá.

Kelt

Určitě ano, ale rozdíly budou tak na devátém desetinném místě.

(O_o)

https://www.id­nes.cz/technet/­veda/jak-poznat-spatnou-baterii.A150410_150­320_veda_mla

Dochy

Už se to tu řešilo. U zavřených baterií a akumulátorů to bude neměřitelné. Pokud vím, tak se ale dělali nějaké pokusy s bateriemi/a­kumulátory kde součástí procesu byl snad i vzdušný kyslík. Tam by pak rozdíly ve hmotnosti mohli být znát.

Justin1

Podle vzorce E = mc² z rozdílu v energii baterie vyplývá rozdíl i v její hmotnosti, ale je tak malý, že není měřitelný.

mosoj

O jakých bateriích zde tak odborně diskutujete? On je v nich nebetyčný rozdíl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.