Rokio

Je překážení v obchodech velký prohřešek proti etiketě?

Co když to člověk dělá z pouho pouhé nedbalosti a nikomu nechce škodit?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Kelt

jiný názor

Obchod není místo, kde je etika to nejdůležitější. Jdu, vyberu si zboží, případně prohlédnu. Každý může projít. V obchodě jsou široké uličky, aby lidé mohli procházet. Když někdo stojí před prostorem, kde je zboží pro dalšího, tak se dohodnout. Nikdo nebude schválně překážet druhému v průchodu. Prostě prosím, z dovolením a děkuji.

cappuccino

jiný názor

O etikete se hovori spis ve spolecnosti.Treba kdyz jsi na nejake recepci, na rautu, na svatbe apod. Ale v supermarketu nikdo nase chovani nesleduje, pokud zrovna neosahavame chleba nebo rohliky, nebo pokud si nestrkame zbozi do kapes.
Myslim, ze krome tebe si s tim nikdo hlavu nelame. Proste se vyhnes s vozikem, nebo se omluvis, pokud jsi do nekoho nechtene narazil.
Nevim, proc se porad neceho bojis? Vzdyt ti nikdo hlavu neutrne!!

Standa Macík

jiný názor

Podlě mě se nic neděje Rokio, mně se to také někdy stává a kdyžtak se lidem kolem omluvím, oni by to měli pochopit a odpustit. Netrap se tím a užívej svého mladého života.

Julo Tribula

ano

Človek sa musí kontrolovať v každej a za všetkých okolností, poznať prirodzené práva a povinnosti. Neexistuje dôvod na kladenie prekážky iným a človek sa vždy v situácii jemu nepriaznivej zachová, prejavy, v súlade, so svojím charakterom. Človek, ktorý je minovedome skoncentrovaný na sebakoordináciu prechádza v styku z okolím hladko a ľahko.

elkon

jiný názor

Dotaz šestiletého dítěte. Dospělého tohle nenapadne.