Marty Koller

Je pravda, že zmije je sice jedovatá, ale kousnutí od užovky bolí více?

Nejlepší odpověď
marci1

Je to možné. U kousnutí užovky hladké dojde k zarudnutí a může téct krev, protože když kouše, zároveň jako kdyby drásá.

„Když vás v přírodě něco kousne, a je to had, na 99 procent je to užovka hladká. Je to velmi razantní, malý had, velikosti menší zmije. Jakmile se jí dotknete, jdete kolem ní, rafne vás.
Rozlišení uštknutí je složité?
U zmije se u červených ranek po kousnutí objeví bílé malé otoky, které se postupně zvětšují. Zatímco u užovky hladké dojde k zarudnutí a může téct krev, protože když kouše, zároveň jako kdyby drásá.
Takže hada raději rychle vyfotit, pokud je možnost?
Určitě. Při identifikaci se soustředit na důležité věci, zejména oko, zda má kolmou nebo kruhovou zřítelnici. Zmije také mají na spodní a horní čelisti bílé šupinky, vypadá to, jako kdyby měly zuby.
Klikatý pruh?
Ten právě mít nemusí, jsou různé formy zmije obecné: černé, rezavé… Na pruh bych nespoléhal.“ 🙂

Zdroj: https://www.de­nik.cz/regiony/kdy-zautoci-zmije-casteji-kousne-uzovka-rika-odbornik-a-radi-co-po-ustknuti-20200801.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.