Marty Koller

Je pravda, že děti jsou v dnešní době hrozně drzé a agresivní? Mají to z her?

Dřív když děti kradly a někdo je přistihl, zbil je holí. Ale v dnešní době když děti kradou, ještě ty děti dotyčného člověka zbijí do bezvědomí. Proč dnešní děti takové jsou? Proč jsou drzý a agresivní a jsou jim jedno fyzické tresty a dříve ne?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Výchova a kultura/společnost.

Jak to může být JEN špatnou výchovou doma (jak to často mnozí tvrdí)? A proč jsou rodiče takoví a takhle vychovávají? Je nikdo nevychovával?, tedy i jejich rodiče (a jejich a jejich) byli taky takoví? Člověka (jedince i skupiny) ovlivňuje hlavně směr politiky a kultury, které jdou spolu ruku v ruce. Větší vliv, než rodiče, mají na dítě třeba sourozenci a ještě mnohem větší školka/škola, kamarádi a kolektiv (taky nejen spoužácí a ostatní žáci, ale i učitelé a další, se kterými se stýká), celé prsotředí, kde se nachází a prostředky, které jej ovlivňují (ano, včetně těch her nebo třeba televize, médií/zpráv, seriálů/filmů, soc. sítí). Všeobecně společnost. Není úplnou pravdou, že různé národy mají nějaké tendece, ale ve skutečnosti se dá ve státech a kulturách všimnout rozdílů v mravech a chování (určujě to především politika ⇒ kultura).
Svádět to jen na výchovu, je nesmysl. Navíc špatná výchova není příčina, ale spíš důsledek něčeho, co ovlivňuje/ovliv­ňovalo i ty rodiče. Pokud rodiče vychovávají špatně potomka (minimálně laxně), tak to není bezdůvodné a i to má svou příčinu.

Další odpovědi
Lotr2008

Ano, tohle je opravdu velký problem, dnešní generace je opravdu příliš drzá a nemá úctu k starším (viz moje vnoučata, která ale převychovávám). Vina je na
straně společnosti, že na ně není přísná. Já když ve škole zlobil tak jsem dostal jednu rákoskou a byl jsem jako vyměněnej. Fyzické tresty by měly byt znovu ve školách.

A myslim, že počítacove hry v nich take nejakou tu agresivitu probouzeji
https://tn.no­va.cz/zpravodaj­stvi/clanek/372207-rodice-a-ucitele-po-celem-svete-chteji-zakazat-nasilnou-strilecku

zjentek

Jedním slovem? DEMOKRACIE, kdepak hry!

Zbij dítě holí když krade a půjdeš si hačnout do chládku. Další z výsledků demokracie a jejích svobod. Nezbývá než odevzdaně přihlížet, než tě zkope skupinka náctiletých smradů.

jirka F

Existují ojedinělé vyjímky ale je jich velmi málo. Slabší jsou šikanováni silnějšími neúcta k dospělým...­...atd. Nechci nikoho příliš soudit. Takže se k tomu nebudu déle vyjadřovat.

Rokio

Všechny děti takové nejsou.

Kryšpín

Není respekt a úcta ke starcům, úředníkům policistům a.t.d. rozmazlenost, přebytek financí potravin a dalšího zboží jedině utažení opasků, bída a trochu diktatury to může malinko změnit.

Ametyst

Já obviňuju technologie. Lidi se víc a víc chovají jako roboti bez srdce, bezcitně. Je jednoduché kohokoliv vymazat, zabanovat, zničit jedním kliknutím. Jenom kvůli jinému názoru ho mít za nepřítele, a tím ho sprovodit ze světa, aby tu nepřekážel. K tomu jsou mladí vedeni, a digitalizace tomu ještě víc otevře stavidla: jedním kliknutím potrestají člověka, zničí mu život, a nemusí se dívat na jeho pláč, utrpení a krev. Vyrůstají chladné bestie.

elkon

Je to špatnou výchovou doma. Mnozí rodiče se o děti nestarají vůbec. Než by rodiče hledali chyby u sebe, hledají chyby na učitelích.

Drap

Nelze paušalizovat. Některé jsou takové, jiné ne. Vše je to způsobeno výchovou a společností.

_Bůh_

„Proč dnešní děti takové jsou?“
Slyšel jsi někdy o slově VÝCHOVA? Děti se chovají tak, jak jim to nastaví jejich rodiče. Chování dětí tak v první řadě vypovídá něco o jejich rodičích (či jiných vychovatelích). Říkat, že děti mohou za své chování, je zcestné. Koneckonců, jsou to děti!

Jinak, ano, mají to z her. Já jsem hrál střílečky, a teď jsem blázen, který chce jen střílet do lidí.

annas

podobných otázeki je v arichu několik. Sama jsem vložila otázku, ale nemlůžu ji najíot.

Chyba je ve výchově někde v dětství vbud zákazy, nebo přílišná tolerlance, dále v prostředí, ve kterém se děti pohybují. Chybí jim pokora, skromnost, kladné vzory , třeba i z pohádek, dětii nečtou, nepřemýšeljí o tom, co je a co nenoí správné. Rodiče dopřávajío dětem to nejlepšío, sami se uskromní, takže dítě se chová jako primadona, neumí se podělit třeba hračky, posmívají se druhým, že nejsou vždy obleníé podle poslední módy, jsou to tzv,. socky.

Myslím si, že děti mnoho času stráví na netu,, chtějoí být zajíomavé, předvádějí se, lajkují tzv. přátelství, vzniká závist, která vede k šikaně. Stejně hry, v nichž se bojuje zabíjí.- chybíí úcta k životu. Jednat s dětmi tak, že se agresivita nevyplácí.

https://czech­theworld.com/ci­taty-o-detech/

Jsou-li děti obklopeny kritikou, naučí se odsuzovat.
Jsou-li děti obklopeny nepřítelstvím, naučí se agresi.
Jsou-li děti obklopeny lítostí, naučí se litovat sami sebe.
Jsou-li děti obklopeny podporou, naučí se mít důvěru.
Jsou-li děti obklopeny chválou, naučí se oceňovat.
Jsou-li děti obklopeny poctivostí a upřímností, naučí se, co je pravda a spravedlnost.
Jsou-li děti žijí v bezpečí, naučí se důvěřovat sobě i ostatním.
Jsou-li děti obklopeny klidem, naučí se pokoji mysli. – D.L. Nolteová
„Rodiče po celý život přehlížejí bezstarostnost svých dětí. Děti přehlížejí panovačnost svých rodičů. Milenci přivírají oči nad oboustrannými nedostatky a slabostmi. Činíme tak proto, že své protějšky milujeme a víme, že ani my nejsme dokonalí“. — Leo Buscaglia

Petr1491

Děti jsou pořád stejné, akorát člověk konzumuje média typu Blesk, Seznam atd., které jsou plné negativních zpráv, a tak si myslí, že je horší doba atd.

Já jsem v mládí hrál dost, nikdy jsem se nepral atd. Je to o výchově, hry s tím nemají nic společného.

BLpavel

Myslím že děti nejsou horší než dříve, vždy se přeci nadávalo na mladší generaci.
A pokud některé skutečně jsou drzé a agresivní, tak chybu bych hledal především ve výchově, v tom jaké mají děti vzory a v čem vyrůstají.
Někteří lidé často vyžadují po dětech věci, kterých se sami neřídí, a pak se diví “ kde se to v těch dětech bere “ ,děti jsou ovšem pouze odrazem starších.

Romča potok

Jo

Beruškazamla

Je pravda že si děti více dovolují a jsou drzý,ale nemusí to být výchovou.Jednou nastala takováto situace: učitel pořád zapomínal na testy aby je přines,no a tak jsme mu řekli„a co mám já a co mám já a pane učiteli byly dobré známky" hned nám řekl že jsme drzý.Ty děti si to ani nemusí uvědomovat, učitelé to vidí trochu jinak než děti.

zjentek

Bůhu, bacha na ta rezolutní tvrzení. Já nikdy nic nehrál, ale střílel bych hned taky.

Disraeli

Kryšpín, jsou i bohatší státy (nebo srovnatelné) než třeba Česko a s lepšími mravy, morálkou a kde je minimum egoismu i vulgarit. Všeobecně, nejen u dětí. Takže s těmi komunistickými a antikapitalis­tickými nesmysly opravdu nepochodíš, když se opíráš o nějaké nesmysly/domněnky (namísto třeba sociologie, politologie a ekonomie).

Omán, Kuvajt, SAE, Norsko, Japonsko, Bahrajn, Brunej, Malajsie, Maroko, Mauricius (dal bych i Seychely, ale mravy, bezpečnost, morálka zde občas pokulhávají), Nový Zéland, Kanada (do jisté míry – hodně ovlivňována politikou a kulturou USA – v negativním slova smyslu), Island, Švýcarsko a další… dalo by se třeba i Jordánsko, Lucembursko, Lichtenštejnsko, Monako, Belgie, Nizozemsko, Švédsko, Bahamy, Bermudy,..

„přebytek financí potravin“ no to je hrůza pro společnost, úplná katastrofa. 😂 Já vím, ty jedeš v tom socialistickém stylu, ten opravdu funguje (snad v rámci hubnutí a toho utahování opasků).
Lidi můžou žít v bídě a diktatuře a můžou to být nevychované svině, můžou žít v blahobytu a spravedlivé společnosti a můžou mít skvělé vychování, mravy. Není to v penězích, ekonomice nebo potravinách. Jistou roli zde ekonomika taky hraje, ale rozhodně to není příčina, že mravy v tom státě nějak vypadají (to je politika, její vedení a kultura… celkově hlavně spíš politický systém). Každopádně ať už chudoba nebo blahobyt, tak ti nezaručí konkrétní mravy ve společnosti. Společnost může být bohatá a vysoce vulgární, taky může být bohatá a vysoce s doboru morálkou a vychováním.