plebs

Je pravda že denně se zvyšuje veřejný dluh o jednu miliardu neb je to dezinformace?

Rovněž za jeden rok se zvýšil počet státních zaměstnanců o 17 tisíc, ovšem není dluh jako dluh pokud to jsou investice pro rozvoj / jako na př. v Německu / a nikoliv záplaty na provoz státu. Takový měl názor ekonom V. Pikora.

Nejlepší odpověď
Themeansar

Vždy se ptej, kdo má užitek z našich problémů a zjistíš že užitek mají ti co jsou bohatí

Další odpovědi
Pepa25

Není nic jednoduššího, ne to najít: zpráva ČTK z 21.4.2023: „Český státní dluh se v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšil na rekordních 2,997 bilionu korun. Letos tak stoupl o 102,2 miliardy korun.“ Nárůst o 100 mililiard za kvartál, tzn. 90 dnů odpovídá miliardě denně.
Počet státních zaměstnanců je trochu složitější, protože je otázka, kdo se tam všechno počítá (jen úředníci, nebo i haciči, učitelé …?).
No a investice versus provoz – většina státních peněz jde vždy na důchody a dávky ..

zjentek

Za to může Babiš, tvrdí Fiala.