Dr. Darko

Je pravda, že Češi jsou finančně nevzdělaný národ?

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Myslím, že ne. Např. já už přes 20 let uvažuji o tom, že si zřídím nějaký účet, nebo běžný účet, či jak.

Další odpovědi
Hlada

Myslím, že to je pravda. Finanční gramotnost u nás nemá tradici a není ani zájem ji zvyšovat. Naopak. Dlužníci, podvodníci a finančně negramotní mají v zákonech obrovskou ochranu. Nesplácení dluhů není trestným činem. Pro každého podvodníka je snadno dostupné oddlužení. Z finančně negramotných profitují obchodníci, soudy, exekutoři, insolvenční správci a určitě i další. Není tedy důvod finanční vzdělanost zvyšovat.

quentos

Podle tvých příspěvků jsou nevzdělaní spíš jazykově.

Drap

Záleží na tom, kdo a z jakého úhlu to posuzuje a jak má velké nároky. Osobně si myslím, že naše finanční gramotnost je srovnatelná s jinými národy a mnohé by jsme vysoko předčili.

mosoj

Pokud do finanční gramotnosti započítáváš výpočet procent, tak ano.

da ny

Asi ano. Finanční gramotnost v populaci pokulhává.
Úroveň jazykových znalostí je chabá. Historie českého národa též.
Znalost, užívání mateřského jazyka je žalostná (nikdo nejsme dokonalý ;)). I otázky pokládané v Odpovědi.cz jsou toho důkazem.

JežíšKristus

Ano. Zároveň je český trh nevyspělý, český burzovní obchodník (ve smyslu klienta) je v zásadě nucen orientovat se na jiný, než český trh.

zjentek

Jéžiši, KÉŽ BY! Pěl bych ódy Bohu!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.