tvaruzekcz

Je podle Vás rozumné investovat do alkoholu?

Není to náhodou „komodita“, která je přímo stvořená k investování?

  • relativně nízká pořizovací cena
  • časová trvanlivost a nenáročné skladování
  • i v dobách válek nebo krizí bude o alkohol zájem (když už ne k pití, tak jako desinfekce nebo „hořlavina“)

Nejlepší odpověď
Kepler

Investování do alkohoholu s cílem zvýšení jeho hodnoty je myslím dost náročná záležitost. Mělo by jít o výjimečná archivní vína, nebo velmi kvalitní destiláty, které ani v okamžiku zakoupení nejsou právě levné. Po dlouhých letech mohou být i sběratelskou komoditou. Způsob skladování je zásadní, ne každý má optimální podmínky. Pokud chce někdo skladovat vodku nebo slivovici pro horší časy je to jedno. Docela by ses divil, z čeho všeho se v krizových dobách destiloval alkohohol, lavórovicí počínaje.

Další odpovědi
aliendrone

No, je to asi jen otázkou míry. Víš co se říká?
Co jednou sežereš, vychlastáš nebo ZKEPLERUJEŠ, to ti už nikdo nevezme! ;) :D

BTW – na nové české sloveso „zkeplerovat“ si nárokuji autorská práva, nicméně pro nekomerční využití je ZDARMA. Lze ho používat i PŘED 23. hodinou (než se haranti domáknou vocogo)! ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Vážený pane, potřebujete půjčku ke konsolidaci svého dluhu? Potřebujete půjčku na financování svého podnikání? Fyzickým osobám a společnostem nabízíme zajištěné půjčky nebo prostředky za nižší úrokovou sazbu 2%. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím; e -mail (Theodorejamesonfinance@gmail.com). Čeká na vaši odpověď co nejdříve. Pane Jamesone

tvaruzekcz

@Kepler Neřekl bych, že to je náročná záležitost a už vůbec nemusíš investovat do drahých destilátů. Obecně totiž platí, že čím méně láhví je na trhu, tím vyšší je pravděpodobnost úspěchu vaší investice. Vezmi si např. takový Fernet 8000 od Božkova (prodával se od podzimu 2007 do konce roku 2009 a byl to prostě jenom průhledný Fernet, který stál necelé dvě stovky), dnes má tato flaška hodnotu několik tisíc…