Rokio

Je pobyt na psychiatrické léčebně pouze a jen o braní psychofarmak?

Párkrát jsem psychinu navštívil a dozvěděl jsem se, že duševně nemocní tam mají různé aktivity a rozhodně jen nezobou léky.

Myslíte si, že psychiatrie je o něčem více než jen o prášcích, i když léky jsou samozřejmě důležité?

Odpovědi
Drap

Samozřejmě že to neni pouze o braní prášků. I ty aktivity jsou pro léčbu důležité.

zjentek

Jen o medikaci to celý není. Můžeš se tam socializovat. Odpočinout si od toxické společnosti (ne každý člověk je nastaven i dnes se honit za penězi jako nějaký zaostalý debil). Co já vím, můžeš si tam například najít ženu, budoucí manželku. Hlavně se drž o krok popředu, podstatné je nekývat se stádem. 🤷‍♂️

cappuccino

Rokio, zadej si do vyhledavace: pracovni cinnosti v psychiatricke lecebne – a tam se to vsechno doctes.
Samozrejme jsou tam ruzne aktivity!

Dochy

Pokud vím, tak je to právě z velké části o různých skupinových aktivitách (samozřejmě záleží na stavu konkrétního acienta)

elkon

Zase už s tím otravuješ? To jsi opravdu „tak jednoduchej“, že si neumíš najít informace na správném místě? Proč se neptáš psychiatra, to se chceš stále předvádět? Chlubit se ale není čím…

AlenaRo

Záleží na zařízení a psychiatrovi, smutnou pravdou je, že na nějakou psychoterapii nemá většina psychiatrů čas (i v tom lepším případě, že je k ní školena). V psychiatrické nemocnici psychiatr primárně předepisuje léky. To ale neznamená, že by tam bylo málo zajímavých aktivit. Jak bylo řečeno v ostatních komentářích, setkáš se tam s tréninkem sociálních dovedností a snaží se člověka zpět zavést do společnosti. Pokud člověk chce, zlepšit se v takovéto léčbě určitě může. Avšak, pokud to vezmeme statisticky, mnoho pacientů musí na pobyt opakovaně. Stává se to, pokud není dostupná psychoterapie, nebo jiný způsob, jak se vypořádat se spouštěči.

zjentek

…I když ty tabletky ti to příliš neusnadní, jen co je pravda. Jejich cílem bude přetvořit tě k obrazu společnosti 🤷‍♂️