Boy 13

Je pití zeleného čaje zdravé?

Četl jsem, že se zelený sypaný čaj doporučuje pít denně 1–2 šálky. Že snižuje výskyt civilizačních chorob a prospívá zdraví. Co je na tom podle vás pravdy?

Odpovědi
Lgee

Všechno.

Lucyfer

Řekla bych, že to tak je…
Umí nakopnout metabolismus, posiluje i tuším zubní sklovinu.
Ale už to nemohu moc porovnat, nějak jsem ty čaje přestala pít úplně :D (Dám si jednou za uherskej rok.)
Hlavně to chce vybírat kvalitu… a brát ohled na teplotu vody.

Midoc

Pití zeleného čaje se nikdo bát nemusí. Pití v přiměřeném množství je neškodné. Snad i zdraví prospěšné.

quentos

Pravda to je, ale nedoporučuje se pít večer (neboť nabudí) ani nalačno („natahuje“).

anonym

Pokud je zelený plísní, pak ne. Jinak jedna věc je, že někde na etiketě uvidíte takovýto nápis, ale realita:

Čaj je vývar z lístků čajovníku. Kvalitní čajové lístky mají podobné účinky, jako káva. Obsahují právě i mnoho škodlivin. Proto velmi záleží na postupu tvorby čaje z těchto lístků. A i sebelepší příprava nezabrání rakovině, únavě, padání vlasů, … Podobně jako u kávy. Ve skutečnosti stačí i malé množství, aby usmrtilo dospělého jedince. Nicméně to jen u opravdu silného vývaru, který se nevhodně upraví. Ve skutečnosti se do této země nedostane nic ani tak vzdáleně podobného těm čajovým lístkům, nebo pravé kávě. Samozřejmě pro příslušníka národnosti, kde se lidé měli čas adaptovat, nemusí být negativní účinky tak hrozné, nicméně pořád tyto prostředky působí potíže, jako jakékoli jiné drogy.

Nicméně sem se dováží jen ty nejhorší suroviny, které původních látek už moc neobsahují, proto si tu lidé mohou „čaje“ připravovat jak jen chtějí. A tedy účinky přisuzované zelenému čaji ani nemůžete poznat.

Pití čaje je dočista odlišný proces, než si uzmou limonádu. Pití čaje vyžaduje rituály, které zabraňují předávkování, které dávají prostor k práci metabolismu a které vytvářejí jedinečný požitek, kterého tu nikdy nedosáhnete. Například 1/3 čaje se při rituálech vyplácá mimo pití – polévají se nástroje a nádobky, nechává se zaschnout několik vrstev, …

Příprava pravého čaje může zabrat i týden. Pití čaje má smysl jen ze skutečně dobře připravené nádoby a to v této zemi opravdu nehrozí. To, že si namočíte nějakou směs do vařící vody – udělat to s čajem, vylouhujete tolik škodlivin, že se nedožijete rána … Takže ne, není to zdravé. Je to droga a lze ji užívat ku prospěchu i ke škodě. Jako jakékoli jiné léčivo.

dr.luha

Tady o tom čaji doktor něco říká: https://youtu­.be/iCL3x7f9_9Y?t=­781

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.