zvonisek

Je normální, když hučí mrazák nebo lednice?

Nejlepší odpověď
Malvína

Ano, mně tedy hučí. Ne extrémně, ale slyšet je.

Další odpovědi
dubraro

Pokud je to kompresorová (v dnešní době většina) tak vždy nějaký zvuk vydává. V létě je chladící systém více namáhaný, je možné že je i hlasitější, a hlavně tak často nevypíná, běží téměř nebo zcela nepřetržitě.

Jiří Bohumil

Kompresorové vždy vydávyjí různé zvuky. Kompresor vrčí, chladivo ve výměmíku občas rovněž vytváří hluk, takové prskání a praskání. Pokud se kupujenová lednice, nebo mrazák, je rovněž vhodné zjistit, jaký rušivý hluk vydává (udává se v dB v technické dokumentaci). V současné době jsou lednice i s velice nízkým hlukem. Udávaným i 35–38 dB. Máme takovou (Candy) a opravdu pouze lehce „šumí“. A pokud chci zjistit chod kompresoru, tak si na něj musím šáhnout, zda se chvěje.
Ale v dřívější době Calexky a Lehelky byly tak hlučné, že se v místnosti nedalo ani spát.

anonym

hahaha před chvíli jsem si tuhle otázku pokládal 😁

ivzez

Kupodivu je.
Proto ji mám v předsíni → chladničku je odtud nejméně
slyšet. Navíc je to nejchladnější místnost v bytě.

Sonka Pop

Díky moc za info… Jen ještě dotaz… Jde mi o to, že o výběru mrazáku bych se potřebovala poradit s někým, kdo tomu opravdu rozumí. Jednak je to docela investice a jednak nechci kupovat sama něco, čemu nerozumím. Nebo jak jste to udělali vy? Tobě s výběrem někdo pomáhal?

Pajka.111

Holky, SOS, prosím o info… Našim na chalupu potřebuji koupit šuplíková mrazák. Požadavky jsou takové – minimálně 3 šuplíky a hlavně kvalita, která vydrží.

XenieRo

Ahojky :) Rozhodně doporučím zn. Liebherr. Na chalupu perfektní, protože je to držák, super kvalita. Jinak tady na tu značku mají aktuálně slevy https://www.top­chlazeni.cz/, tak si myslím, že si vybereš.