Je nešťastná láska nejkrásnějším trápením, které člověka posune k tomu být šťastný?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Tak to si fakt nemyslím… Odjakživa je nešťastná, neopětovaná láska považována za nejhorší trápení.

Jak by ho mohla posunout k tomu být šťastný.

Psychická bolest bývá popisována často jako horší než fyzická. A nešťastná láska (neopětovaná, ztráta milovaného – odloučení, nevěra, smrt) bývá zase označována jako nejhorší nebo jedna z nejhorších psychických bolestí/trápení.

Další odpovědi
Kepler

Neřekl bych. Moc to bolí a jen tak brzy nepřebolí.

Ametyst

Zní to jako nějaký citát, a je to realitě hoooodně vzdálené. Vždyť se kvůli neopětované lásce i zabíjí.

Meggie2

Dá se říct, že je to jedna z nejhorších bolestí, avšak může tato zkušenost člověka posunout dál v tom, že si začne víc radovat z maličkostí a bude příště více opatrný.