leporela22

Je někde v zahraničí nějaká česká hospoda nebo něco takového?

Dobrý den, mám takovou otázku. je někde v zahraničí nějaká česká hospoda, jako bylo třeba v seriálu „Jak jsem poznal vaši matku“, kde v New Yorku byla hospoda hoser hut pro Kanaďany. Je něco takové i v české verzi třeba v Americe nebo tak?
Na internetu jsem toho moc nenašel.

Nejlepší odpověď
dalid

U nas v Topolcanoch je napriklad tradicna ceska Svejkova hospoda s Plzenskym :)
V New Yourku som narazil na bavorsku hospodu (vybornu), na cesku je tam asi mala komunita. Mozno v Chicagu tam je nasincov viac.

Další odpovědi
Kepler

Českých restaurací je v USA docela dost, s tím jak se tam uchytili emigranti. Jednou náš bývalý kolega z práce poslal bývalému šéfovi pohlednici z Hawaii (někdy v 80ých letech), kde popisuje jak si dává v české restauraci slivovici a plzeň a že se tam cítí jako doma…Šéf se z toho mohl pos…, měl z toho docela nepříjemnosti.

Jan Švestka

Těch je. Teď jedu do Budapešti a tam mají jednu přímo v centru, kousek od té dlouhé Andrásyho třídy. V Chicagu je, jmenuje se to tuším Cafe Prague, jedna, kde Pohlreich točil jeden díl Ano, šéfe. A Budvar jich má po světě několik.

quentos

Třeba ve Španělsku v Callele, pokud se dobře pamatuju…

Dochy

UK/Sheffield
Hospoda s ceskym kucharem, nabízí pondelni české menu.
Vyborna cesnecka, ostatní nekdy trochu sklouzávalo do UK zvyklosti (UK zvyklosti: napr. sul snad ani neznaj, jen McDonald prodava hranolky osolene a osolena byla i karamelova zmrzlina…)

Hans51

Neznám přesný genius loci zmiňovaného Hoser Hut, ale např. Budějovický Budvar má v zahraničí několik svých „značkových“ restaurací/podniků.