vas999

Je nějaký rozdíl mezi kovy skupiny A a skupiny B?

Odpovědi
Kepler

Rozdíl je v chemickém chování, elektronegativitě. Definice se do určité míry rozcházejí. Všechny přechodné kovy spadají do skupiny B.
Název „přechodné“ či „přechodové“ vyjadřuje postavení těchto prvků v periodické tabulce prvků. V každé z period, ve kterých se vyskytují, vykazují tyto prvky postupné přidávání elektronů do atomových orbitalů d. Přechodné prvky tak představují přechod mezi skupinou „2“ kovů alkalických zemin (vápníkem, stronciem, bariem) a skupinou „13“ (galium, indium, thalium).
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/P%C5%99echod­n%C3%A9_kovy