CTTON

Je zdravé konzumovat mléko?

Nebo je to jen "chemický koktejl
-

Je mléko zdravé?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

.......

Jinak se podívejte do archivu

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=je%20ml%C3%A9ko%20z­drav%C3%A9%20

Nejlepší odpověď
quentos

Jak které, jak v které formě a jak pro koho. Nelze obecně odpovědět.

Další odpovědi
da ny

Obecně platilo, že konzumace mléka od jedné krávy neškodí.
Proti slitkům z velkochovů mají někteří odborníci výhrady (z mlékáren).
Dospělý člověk ztrácí trávicí enzymy na mléko a přibývají alergie
(ABKM) a nesnášenlivost (nesnášenlivost potravin/ MB se projevuje střevními obtížemi, alergie spíše kožním projevem – ekzémy).
Časté pití mléka a ve větším množství způsobuje anemii a únavu.
Postačí mléčné výrobky, tvrdé sýry, tvaroh. zakysaná smetana, bílý skutečný jogurt.

anonym

V rozumné míře mléko zdravé je. Nejlépe z farem. Je zdrojem vápníku a vitamínu D.

marci1

Čerstvě nadojené ano. Dospělému člověku stačí mléčné výrobky (v menším množství kefír, tvrdý sýr). Jinak mléko nepotřebuje. 🙂
https://www.ex­tra.cz/pijete-mleko-tohle-je-8-duvodu-proc-s-tim-mozna-jeste-dnes-prestanete

Malvína

Co je v dnešní době z v obchodě koupených potravin “zdravé”? Všude je něco. Samozřejmě není nad domácí, čerstvé mléko. V mlékárnách se často ředí, na chuti je to znát. Z hlediska konzumace jako takové je mléko v pořádku, jen ne v nadmrném množství. Zahleňuje.

Kelt

Tak je rozdíl mezi mateřským a kravským mlékem. Každé mléko je určeno pro příslušného jedince a má za úkol vybudovat kvalitního dospělého jedince. U člověka ten vývoj trvá cca 15 – 20 let, přitom pije mateřské mléko jen asi rok, zřídka déle. Tele pije třeba taky rok, ale za tu dobu to může být třeba několikametrákové zvíře. A enzym, který je v kravském mléku, nemusí vyhovovat každému. A jako zdroj vápníku jsou lepší buchty s mákem. Takže sklenička mléka denně stačí, ale 5 skleniček už povede k poruchám kostí.

Pepa25

Mléko není žádný chemický kontejl! Aby mohlo být v ČR prodáváno, musí být TEPELNĚ ošetřeno (pasterace mléka). NIC se tam nepřidává.