12kolemjdouc

Je logicke mit dite?

Mam penize, zdravi, vzhled, rodinu, volny cas, a pres to vsechno se nudim. Nechci nekomu dat zivot, aby se nudil.

Nejlepší odpověď
quentos

Ne, mít dítě není nikdy logické, je to pudová záležitost. Pudy nemívají s logikou mnoho společného.

Další odpovědi
annas

Dítě je vaším pokračovatelem, má vaše geny, vlastnosti či schopnosti, dovednosti. Něco zdědí po vás, k rozvinutí „dědičnosti“ je pak budete vychovávat.

Třeba byste se už tolik nenudil, rozdělil svůj volný čas mezi partnerku a dítě.

Myslíte, že i váš potomek se bude nudit? Jenže to záleží na vás, jak ho vychováte, zda ho povedete k určité činnost, která ho bude zajímat.

Je vidět, že nemáte žádný smysl života. Máte majetek, takže dítě bude vaším pokračovatelem. Vy nežijete, ale jen existujete.

To,. že se nudíte, ukazuje, jak jste doopravdy osamělý. Měl byste se nad sebou zamyslet. Je přece tolik možností, jak zahnat nudu.

Zkuste se vybičovat k určité činnosti, jak je uvedené v citátu.

"Nuda není špatná, pokud podporuje kreativitu a vybičuje vás k tomu, něco vymyslet právě proto, abyste se nenudili.“ — Miroslava Časarová

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/2074362-miroslava-casarova-nuda-neni-spatna-pokud-podporuje-kreativitu-a-vyb/

Rokio

Ano, protože pokud ho dobře vychováš, postará se o tebe, až budeš starý.

marci1

Promiň, ale takto uvažuje jen ten, který nic nedělá. Proto se nudí, necítí se šťastný a svět vidí černě. Začni něco dělat a uvidíš svět jinýma očima. 🙂

elkon

Ano, víc není co dodávat. Když je ale někdo lempl, je předpoklad, že i to dítě může být lempl. Protože lempl, nemá co dítěti pozitivního předat.

paul1

V otázce vidím trošku rozpor, píšete, že máte rodinu. Tedy máte asi i dítě. Protože kdyby se jednalo o bezdětné manželství, tak by jste uvedl/la, že máte partnera/ku.

Dochy

Je normální mít dítě. Nicméně „normální“ není pro každého. Na zahnání nudy může být dítě dobrý prostředek. Ovšem zahnání nudy není zrovna ta správná pohnutka pro to dítě mít.

da ny

Ano, je to logické, pokud o to rodičovský pár stojí.
Přivést na svět dítě, které jen finančně zabezpečíte a nic mu, včetně lásky neposkytnete/ne­nabídnete, by smysl nemělo. Vaše věc, Váš názor.
Možná by Váš potomek nebyl bez fantazie, zájmů a uměl si života vážit a užít si ho. :) S nevhodným příkladem (modelem z původní rodiny), mu to půjde možná hůř.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.