Super guy

Je lepší životní úroveň v USA, nebo v Rusku?

Nejlepší odpověď
annas

Z 15. ledna 2020 Rusko versus Amerika

Ruský měsíční plat ve výši 1 600 USD poskytuje alespoň stejnou životní úroveň jako 6 000 USD v Americe.

Lidé v Rusku a ostatních zemích se často dívají s úctou a závistí na úroveň platů Spojených států, protože si myslí, že poměrně vysoké platy tam znamenají, že lidé jsou bohatí.

Problém je však v tom, že protikladem zdánlivě vysokých nominálních mezd jsou příliš vysoké životní náklady.

V mnoha jiných zemích, shodně, jako v Rusku, získáte stejnou životní úroveň za zlomek amerických nákladů. Podívejme se, jak to funguje s ukázkovým případem.

Nerovnost v příjmech a bohatství v Rusku

V této souvislosti je třeba připomenout, že nerovnost v příjmech a bohatství v Rusku není nikde na úrovni, jakou dosáhli ve Spojených státech " atd.

uvádí anglický zdroj. Záleží na úhlu pohledu, ty se mohou lišit.

Pročtěte si článek

https://www.a­waragroup.com/blog/rus­sia-vs-america-real-income-comparison/
--

"Životní úroveň je:

V ekonomickém pojetí stupeň materiálního blahobytu jednotlivce nebo domácnosti. Měří se obvykle množstvím spotřebovaných statků a služeb. Není totožná s ekonomickou úrovní země, je však na ní těsně závislá. Růst životní úrovně je z větší části dán ekonomickým růstem země."

https://www.pe­nize.cz/slovnik/zi­votni-uroven
--

Porovnání životní nákladů v USA a v Rusku

https://www.num­beo.com/cost-of-living/compare_cou­ntries_result­.jsp?country1=Rus­sia&country2=U­nited+States

Další odpovědi
Butters_xD

Samozřejmě že v USA je vyšší životní úroveň.

Rokio

Pokud jde o chudší, tak USA. Jestli bychom se bavili o bohatých, tak bych řekl tak nastejno. Nebavím se o těch úplně nejchudších.

V Rusku není horko, zatímco v USA jsou v létě pořádná vedra. V USA je demokracie, zatímco v Rusku není. Rusko je jednotvárné, co se týče přírodních podmínek, což o USA neplatí.

Zvidatel

V USA, ale jak se to vezme a jak pro koho. Rusko je obří a jsou tam různé poměry. Totéž ale i v USA, kde jsou velmi bohatí lidé, ale taky velká spousta na prahu chudoby a i ti ve velké bídě.
Celkově ale v USA a Rusko je na tom dle statistik opravdu hůř. Ale kvalita života není ani v Americe nijak nadprůměrná. Mnoho lidí si myslí, že je na tom třeba USA líp jak tady, ale není to pravda.

Rokio, V Rusku je asi stejná demokracie jako kdekoli jinde. Neliší se od USA.
Co tě vede k tomu, že tam demokracie není?

Emefej

Rokio > co jsi měl ze zeměpisu?

Rokio

Emefej: Na základce jedničky, na střední též. Uvědomuji si, že naznačuješ, že mé znalosti tomu nenapovídají.

Pepa25

Bohužel tomu tak je – minimálně u přirodních podmínek Ruska, které jednak nejsou jednotvárné, naopak zahrnují celou řadu podnebí od polopouštního u Kaspického moře až do tundru na severu. Rovněž neplatí, že „tam není horko“ – např. Soči jsou subtropy …

Emefej

Horko je nejenom v Soči. V minulém století jsem několikrát pobýval v Astrachaňské oblasti poblíž hranic s Kazachstánem. Běžné denní letní teploty dosahovaly až 45°C.