Kepler

Je hubnutí 14 kg za tři měsíce patologické?

Nijak jsem se o to nesnažil a začínám mít strach, že mě zevnitř stravuje nějaký blbý moribundus. Nejdřív jsem měl z toho radost a venku jsem byl daleko pohyblivější. Žádné špatné příznaky nemám a cítím se dobře. Chuť k jídlu mám a dokonce baštím víc, než předtím. Přesto hubnu.

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Já také zhubnul o 17 kilo, ale v průběhu necelého roku. Omezil jsem sacharidy a tuky, přidal jsem na bílkovinách, a jsem taky bez vedlejších příznaků. Tvé hubnutí v takovém časovém období není asi dobré. Poradil bych se svým lékařem.

Další odpovědi
Kelt

Tak doporučuje se týdenní úbytek hmotnosti max 1 kg. Je ale rozdíl ze 120 na 106 , a nebo ze 70 na 54 kg. Pokud jsi nezměnil jídelníček a nevyměnil babu, může to mít zdravotní důvody

Gonfaloniér

Pokud je to samovolně bez nějaké diety a většího pohybu, tak to může mít příčínu v nějaké nemoci. Návštěvu lékaře/nemocnice bych neodkládal.
Rozhodně bych to nepodceňoval. Človek jen tak z ničeho nic nehubne. Myslím, že po takové době by člověk možná zhubl při přísné dietě, natož bez cvičení.
Stres může taky hrát svou roli.

Jiří Bohumil

Vzhledem ke Tvé poslední větě v dotaze je to divný. Pokud jsi nějak podstatně nezměnil životosprávu, nebo hodně nezvýšil tělesnou aktivitu, nezdá se to být normální. Být Tebou, asi bych navštívil svého doktora a poradil se.
Já před cca 6-ti lety hubnul záměrně a cíleně, radikálnějším omezením příjmu stravy (půlkrajíčková „dieta“) a po prvním měsíci, kdy jsem ještě 1 kg přibral, tak to pak šlo každý měsíc o 5 kg dolů. Takže za půl roku jsem 25 kg shodil. Ze 110 na 86. Ale věděl jsem proč. A „perlička“. Vzhledem k omezenému příjmu jsem chodil ale i, v podstatně větších intervalech, na „velkou“. Tak jsem měl rovněž obavy, zda je vše OK. Doktor mě, pro jistotu, poslal na koloskopii. Důvodem bylo opravdu pouze to radikálnější omezení příjmu potravy.:-)

zjentek

Nemusí být nutně patologické. Tak snad víš, co děláš a umíš tomu výsledky přičíst, nebo ne? Já dobře vím, že se snažíš hubmout a cíleně se o to pokoušíš… mám snad dohledat v tvý historii? Tak snad víš, co děláš. Dochtora bych neřešil, dokud bych sám sobě uměl zdůvodnit. Člověk musí mít nějaké zdravé instinkty a rozum, ale… Pokud si zdůvodnit stav už neumíš, tak neblbni a jdi se optat felčarů. Sice o tobě vědí větší prd než ty sám, ale budeš mít lepší pocit, žes nic nezanedbal. A to se taky počítá. (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

GabulkaA

Já jsem tak zhubla. Držela jsem https://www.ke­todiet.cz/c/vy­hodne-balicky/ a jako musím říct, že super :) Kila šla dolu sama. A co je teda fakt super, to je to, že se nedostavil jojo. Když zhřeším, naordinuju si pak dní a vše je zase v pohodě.

Cizecek.M

Jaký program si zvolila a podle čeho? Je k tomu určená ta jejich BMI kalkulačka?

Honzin8

No, tak super, to ti přeju a gratuluju :) Tak a… Když jsi zhubla, držíš si novou váhu? Nejdou kila nahoru, není jojo?

Sabulak

To je právě to… Jak jde o diety, tak já mám právě strach, aby se nedostavil jojo, no… Už to mám za sebou několikrát :D