Mr.Jan

Je dobré vést dítě k veganské stravě od mala, nebo mu dát na výběr?

Nejlepší odpověď
elkon

Dítě potřebuje pro zdárný vývoj běžnou stravu, bohatou na bílkoviny a další složky, které v rostlinné stravě nejsou, ne nějaké experimenty. Dítě samo nemůže rozhodovat, proto musí mít rozum rodiče. Velmi důležité však je zabezpečit mu především kvalitu, tj. menší porce kvalitního jídla. Dostatek vápníku zabezpečí dostatek mléčných produktů, železo a plnohodnotné bílkoviny získá například z masa. Dostatek vlákniny a vitaminů v odpovídajícím množství zajistí ovoce a zelenina.

Další odpovědi
Rokio

Samozřejmě je lepší dát mu možnost volby. Veganská strava pro děti není zdravá.

zjentek

Když vegan, budiž, ovšem s jedinou výjimkou u mléčných výrobků včetně mléka!
Jinak v těchto končinách je počin zdravotně nebezpečný. Haré Krišna!

Klobouk

Člověk není býložravec

cochee

Rodič, který by vedl/nutil své dítě od mala k veganismu, by měl o to dítě státně přijít a následně by měl být pro výstrahu popraven před nastoupenou jednotkou ostatních rodičů-veganistů.