Meggie2

Jakými kroky si zajistím kvalitní spánek?

Nejlepší odpověď
Malvína

Musíte být psychicky v pohodě. Ve stresu sice usnete, ale kvalitní spánek to není. Je dobrý pravidelný režim. Chodit spát každý den ve stejnou dobu, ideálních je osm hodin spánku. Dejte si před spaním sklenici teplého mléka nebo meduňkového čaje, ne alkohol, kávu nebo energetické nápoje. Nedoporučuje se hodinu před spaním koukat do mobilu nebo na TV, zároveň ne při TV vůbec usínat. Tělo si potřebuje odpočinout a i když spíte, uši jsou stále ve službě, stejně tak mozek vnímá mluvení z televize. Nejlepší je si před spaním číst.

——————-
ten který je mě nakopl a ještě dodávám, že ideální teplota v ložnici by měla být mezi

Další odpovědi
anonym

Zatemněnou místnost aby nepronikalo např.pouliční světlo,dobře vyvětraná místnost kde spíte a také by se na noc nemělo moc jíst a žádnou čokoládu,která dobrému spánku neprospívá.

Drap

Já si kvalitní spánek zajišťují tím, že si pohodlně lehnu, přikreji se a spím, pokud možno dlouho.

Rokio

  1. absolutní tma v ložnici
  2. nižší teplota v ložnici (kolem 18 stupňů Celsia)
  3. žádné květiny v ložnici
  4. nebrat si mobil, ani tablet do postele
  5. kvalitní matrace

quentos

Už jen doplním, že 3–4 h před spaním se doporučuje nejen nepít povzbuzující nápoje, ale ani nejíst a neřešit nic důležitého (tj. nechat mozek v klidu připravovat se na spánek). Pro více informací mohu doporučit knihy „Spánek je umění“ S. Stevensona a „Proč spíme“ M. Walkera.

da ny

Také využijte archiv, otázka se často opakuje. I tam je mnoho tipů.

Malvína

….. mezi 17 – 20°. Omylem jsem odklikla dříve.

anonym

Malvína:Asi tak.Jinak chci říct,že můj kvalitní spánek ruší čumění na Odpovědi.cz krátce před spaním.;-)

Malvína

🙂 No jo, radím dobře, ale občas před spaním taky kouknu.