Mr. Marek

Jaký názor máte na tento článek, který se zabývá současnou mezinárodní situací?

Je podle vás situace natolik alarmující?

https://ittb.cz/2020/11/­treti-svetova-valka-je-nevyhnutelna-tvrdi-ceska-vojenska-rozvedka/

Nejlepší odpověď
Aura

Vysoce nepravděpodobné. Vojenský konflikt mezi některými státy je vždy možný. To hned neznamená třetí světovou válku. Někdy daleko v budoucnu… ani to si nemyslím.
Už jen, že to tvrdí česká rozvědka ;) na zajímavém webu.

Ještě s dovolením doplním: Je plno důvodů, proč k 3. světové nedojde. Na světě je mnohem víc problémů, krizí, aktuálně i covid, než aby došlo k vážné ozborjené válce, státy mají své vlastní problémy, slabší státy, hlavně ty, které nemají jaderné zbraně si samy nezačnou. Ty, které jaderné zbraně mají je používají spíš na zastrašování, vliv a nadřazenost nad ostatními. Dnes se konflikty řeší hlavně sankcemi, ekonomickými odplatami. Plno států má mezinárodní vliv, dnes je globalizace a není rozumné, aby si stát začal válku s jiným státem, ve kterém má sposutu investic, spoustu vlastních podniků. Jsou tu organizace jako OSN a hlavně NATO a jiná politická nebo ekonomická spojenectví mezi některými státy. Dnes se války vedou jinak. A dochází spíše k lokálním kofliktům, radikálům – separatistům nebo jenmenšímu ozbrojenému konfliktu mezi dvěma státy.

Další odpovědi
marci1

Takové weby nečti. ☹
Zde jsou oficiální informace publikované českou vojenskou rozvědkou, ze kterých jsou použity v článku některé věty.
https://www.mo­cr.army.cz/as­sets/informac­ni-servis/zpravo­dajstvi/vyroc­ni-zprava-o-cinnosti-vz-za-rok-2019.pdf

Rokio

Článek jsem přečetl.

Podle mě 3. sv. válka nebude, protože lidé dobře vědí, že by to byl konec světa.

Jeden velký vědec jménem Albert Einstein řekl, že neví, čím se bude válčit ve třetí světové, ale ve čtvrté světové válce to budou jen klacky a kameny.

Navíc ten web mi nepřijde dvakrát důvěryhodný.

kilimanjor

S tou válkou to je stejné jako s tou (současnou) pandemií. Bylo jen otázkou, kdy něco takového přijde.

@Aura Kdo by si také v roce 1989 v Jugoslávii myslel, že za dva roky zažijí válku navíc okořeněnou genocidou – vysoce nepravděpodobné co? Stát jako ČR obětuje při konfliktu NATO jako první, ale hlupák se nikdy nepoučí (1938)

Mc Merkurion

… jak to tvrdí česká vojenská rozvědka, tak je to na tuty, jako když Honsová hlásí slunečno …

elkon

Bulvár nečtu.

anonym

Článků o možném vzplanutí třetí světové války poslední dobu nějak přibývá.Těch lokálních konfliktů je opravdu hodně a stačí současnou situaci srovnat s koncem 19. a začátkem 20.století.

Drap

Jaký je potřeba názor? K válce spějeme, to je jasné. Je jen otázkou, kdy se to opravdu vyhrotí. Názor můžeme mít jakýkoli, ale nevyhne se nám to.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mr. Marek

Zdroj obrázku: https://pixaba­y.com/cs/photos/my%C5%A1­len%C3%AD-osoba-osoba-my%C5%A1len%C3%AD-2681494/

Mr. Marek

Rokio: Zveřejnily to i Lidovky.

Pepa25

Záleží, CO PŘESNĚ zveřejnili. Ve výroční zprávě VZ samozřejmě nic o „nevyhnutelnosti války“ není!

Mr. Marek

Ten který je: Kde vidíte podobnost? Je situace už tedy vážná?

anonym

Množství vojenských konfliktů a velmocenské tendence některých států.

Mr. Marek

A není to už dlouhodobý jev?

anonym

Je,ale na scéně se objevilo ještě Turecko.

Mr. Marek

Web je spíše zaměřen na technologii :) Díky za názor.

Aura

Všimla jsem si. Hlavně technika, věda. Není za co. Odborník nejsem a nijak konkrétně se touto problematikou nezabývám. Jen občas sleduji aktuální politické dění ve světě. Mohu se mýlit a jistě jsou tu povolanější, kteří se víc vyznají.
Ale ptáš se, zda je situace opravdu tak alarmující a to si vůbec nemyslím. Takové poplašné zprávý vychází pravidelně, snad už od konce 2. světové války.