Vacula

Jaký je význam jména Vacula?

Odpovědi
marci1

Původ příjmení Vacula:
podobný původ jako u příjmení Váca, Vaca (1358); první známá zmínka: 1433 Wenceslao dicto Vaculae
Váca, Vaca (první známá zmínka: 1358)
z osobního jména Václav – viz tam
Příjmení s podobným původem:
Vacuška, Vacura, Vaculka, Vaček, Vaculík, Vaculčík, Vaclík, Vacl, Vacátko, Vacík (první známá zmínka: 1352), Vacíř (první známá zmínka: 1379–82 Wenceslaus dictus Waczierz de Witow), Vacata (první známá zmínka: 1399 Václav Vacata), Vacek (první známá zmínka: 1409 Wenceslaus alias Waczko), Václ (německá zdrobnělina; u přistěhovalců z německých krajin též z osobního jména Walter), Vaclach (odvozeniny od Václ), Vacke (poněmčené Vacek), Vaculín (z přídavného jména přivlastňovacího), Vacín (z přídavného jména přivlastňovacího k příjmení Vaca), Vacínek (zdrobnělina předešlého)
Zdroj: Autorem výkladového slovníku českých příjmení je Prof. PhDr. Dobrava Moldanová, CSc.
🙂

quentos

Otázka končí otazníkem.