Kepler

Jaký je rozdíl mezi vírou a přesvědčením?

Já osobně si myslím, že žádný, dokud něco neuvidíme na vlastní oči. Jak říkal Bohuš: " Já jsem vaši p… taky nikdy neviděl, ale přesto věřím, že ji máte!" Ale jinak v tom senioři mají jasno:
„Dědo, jaký je rozdíl mezi vírou a přesvědčením?“
„Kdysi, když jsem byl tak mladý, jako jste teď vy, věřil jsem, že ho mám jenom na čůrání. No, a teď už jsem o tom
přesvědčený!“

Nejlepší odpověď
Kelt

Přesvědčení je silnější než víra. A je to spojeno s činy. Třeba mnoho lidí řekne, že je proti násilí, proti rasismu , zá záchranu zvířat, ale obsadit nějaké místo, držet hladovku, to už každý nedokáže a nebude dělat. A to je to přesvědčení.

Další odpovědi
nyjono

Taky myslím, že přesvědčení je silnější.
Věřit můžeš v cokoli, aniž to vidíš, cítíš, …
Přesvědčit o něčem tě moho důkazy.

EKSOT123

Asi není jednoznačný rozdíl, ale víra většinou nese prvek pozitivní naděje v tu věc či událost. Pokud si myslíš, že to dopadne blbě, řekneš spíš, že jsi o tom přesvědčen. V náboženství je to chápáno jako nerozlučná trojice: víra – naděje – láska.

aliendrone

Muehehe, vzpomínáš za totáče na „charakteristiku občanů dle prdů“?

  • občan optimista > prdne si a doufá, že si nikdo nevšiml
  • občan pesimista > prdne si a hned si myslí, že se posral
  • občan labužník > prdne si a přivoní
  • občan netrpělivý > jen si prdne, hned se posere

atd.
Takže k dotazu – občan UVĚDOMĚLÝ > neprdí z prdele, ale z přesvědčení! ;) :D :D

paul1

Jen bych chtěl doplnit Keplera o báseň, kterou jsem už tady někam dal:
Jaroslav Vrchlický
PODZIM
Podzim je doba zmírání,
poslední lístek spad,
na jaře valně nestál mi,
teď už mi docela zvad.

Podzim je doba zmírání,
listí stále padá a padá,
kdybych ho neměl k čůrání,
tak bych ho uříz..... smrada

L.G.

Přesvědčení trpí proměnlivostí, víra musí být bezpodmínečnâ a tudíž i trvalá, nelze: „věřím, ale…“

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.