CTTON

Jaký je rozdíl mezi praženými a smaženými nudlemi?

Je vůbec nějaký, nebo je to jen obchodní trik?

Nejlepší odpověď
annas

Už z významu slov vyplývá, že když se něco smaží, tak je třeba k tomu tuku. Nejen nudle, ale i řízky se smaží. Když něco smažíte, opékáte v tuku.

Pokud byste nudle pražil, tak na sucho, bez tuku. Určitě znáte pražené burské oříšky, nebo mandle. či káva. Praží se žárem.

Další odpovědi
Drap

Pražené, praží se na sucho. Smažené na nějakém, většinou tukovém základě. I když jsou si oba způsoby dost podobné, i chuťově, tak je každý z nich jiný.