asp75797

Jaký je rozdíl mezi investigativním a „běžným“ novinářem?

Nejlepší odpověď
marci1

Investigativní novinář se zabývá žurnalistikou, která vyšetřuje, zkoumá, analyzuje a zveřejňuje závažné zločiny, politickou korupci, korporační, finanční a organizovaný zločin, porušování lidských práv či válečné zločiny. Investigativní žurnalisté typicky zkoumají dané téma do hloubky skrze investigaci, což může trvat měsíce až roky, a výsledky publikují noviny, zpravodajská agentura nebo novináři na volné noze. Investigativní žurnalistika patří mezi primární zdroje informací a jejím cílem je společenská transparentnost ve veřejném zájmu. Občanská práva investigativních novinářů vykonávat svou práci ochraňuje svoboda tisku. 🙂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Investigativ­n%C3%AD_%C5%BE­urnalistika

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.