Meggie2

Jaký je rozdíl mezi intolerancí na laktozu a alergií na laktozu?

Odpovědi
alik360

Prosím tě při intoleranci nám chybí určitý enzym potřebný k trávení dané živiny.
Při alergii živinu můžeme strávit, ale pak přichází různé alergické reakce.
Zde je to rozepsáno kdyby si o tom chtěla znát víc:
https://www.be­nu.cz/alergie-na-mleko-x-laktozova-nesnasenlivost

Alesh

Já si myslím, že intolerance je vlastně takový předstupeň alergie, taková „slabá“ alergie. Prostě ti ta potravina nedělá úplně dobře, ale pokud ji dáš jen občas, pak třeba ani nepoznáš, že ti nějak nesedí. Alergie má hned vlastně nějaké projevy, třeba vyrážka, puchnutí a silné alergie mohou člověka i zabít. Ale úplně přesnou definici určitě není problém vygooglit. 😉