Super guy

Jaký je rozdíl mezi internetem a intranetem?

Nejlepší odpověď
Edison

Intranet je v zásadě vnitřní uzavřená síť fungující na principech internetu. Neboli to, co je možné na internetu, je i na intranetu, ale pouze v uzavřené, fyzicky oddělené komunitě.

Další odpovědi
led

Rozdiel medzi Intranetom a Internetom
Hlavné rozdiely medzi Internetom a intranetom sú v dostupnosti zdrojov. Internet je verejná voľne prístupná sieť a informácie v nej sú teda verejného charakteru. Naopak intranet je súkromná firemná sieť, informácie na ňom sú súkromného charakteru a preto nesmú byť voľne prístupné. Ale môžeme sa stretnúť aj s takými riešeniami, kde do siete intranetu firmy, prípadne jeho častí majú prístup aj externí spolupracovníci (dodávatelia, predajcovia, …) – takéto rozšírenie intranetu sa nazýva extranet.

PS. nebojte sa, nie som taká múdra, ale viem si to nájsť. Zdroj odkiaľ som čerpala : https://refera­ty.aktuality.sk/in­tranet/referat-31061

zjentek

Třeba v práci seš jako pako zavřenej na intranetu a na internet se z něj v prac. době VŮBEC NEDOSTANEŠ, hrůza!

Edison

Zjentku, ne nutně… Pokud je firemní politika dobře a hlavně šiškovně nastavená, tak se intranety a internety navzájem nemusejí ovlivňovat…

zjentek

No právě…

elkon

Já bych spíše řekl, že v práci jsme od práce, ne od hraní. Někteří jsou zdá se ještě v socialismu.

aliendrone

Edison, led>>> Nic proti, souhlasím, ale zapomněli jste na Keplera! Ten je technologicky daleko před vámi, bo zásadně používá inFernet! ;) :D :D

Edison

Moment, Aliendrone! Nikde není psáno, že je sám, nebo že by byl první!! Na to zde otázka položena není!!! Já tu třeba.. dochází mi „palivo“… ☹ Má snad Kepler něco, co by mi vytrhlo trn z paty?

Edison

Tedaaaaa… hlavně krom desinfekce, kerou se pokouší nahradit nějaký deficit alkoholu…

aliendrone

Edison>>> Keplerovy palírny a kvasírny a.s. JIŽ DNES produkují TAK FANTASTICKÉ palivo, že jediné, co mu může konkurovat je ANTIHMOTA (anihilace)!

Jenže na trh s tím nemůže, bo pánové z energetických lobby si jen tak nenechájí někoho lézt do zelí. A Kepler by nerad udělal CHYBU. Podívej na cenu ropy – prej covid, obchodní válka… PRDLAJS! Zkrátka se to už profláklo, no. ;) :D :D

Edison

Energertická lobby je mi u zadele, dyž mám žížeň!! No… už mi sem jede zásilka od mého osobního dodavatele destilátů… 😁